118819 miejsce

Polacy wygrywają z Norwegią na zgrupowaniu w Portugalii

Polska odniosła drugie zwycięstwo na zgrupowaniu w Portugalii. Drużyna Franciszka Smudy wygrała 1:0 z Norwegią, po bramce Roberta Lewandowskiego w 19. minucie spotkania.

Polacy odnieśli drugie zwycięstwo na zgrupowaniu w Portugalii, pokonując 1:0 Norwegię. W niedzielę piłkarze Reprezentacji Polski pokonali Mołdawię podobnym wynikiem. W środę przeciwko Norwegii zagrali piłkarze z lig zagranicznych. Oto składy obu drużyn w jakich rozpoczęło się spotkanie:

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Arkadiusz Głowacki, Kamil Glik, Dariusz Dudka - Jakub Błaszczykowski, Rafał Murawski, Adam Matuszczyk, Ludovic Obraniak, Ireneusz Jeleń - Robert Lewandowski.

Norwegia: Jon Knudsen - Henning Hauger, Kjetil Waehler, Brede Hangeland, John Arne Riise - Morten Gamst Pedersen, John Carew, Espen Ruud, Alexander Tetteh - Christian Grindheim, Erik Huseklepp.

Pierwsza połowa to spokojna gra obu drużyn. W 19. minucie Robert Lewandowski ładnie znalazł sobie miejsce przed bramką i oddał dobry strzał, po którym bramkarz rywali wyciągnął piłkę z siatki. Do przerwy groźnie atakowali piłkarze z Norwegii, ale naszej drużynie udało się wyjść obronną ręką z opresji.

Po przerwie od ataków zaczął zespół Norwegii, Polacy jakby nie mieli pomysłu na grę. Ataki Norwegów były coraz groźniejsze. Trener Smuda dokonuje zmiany za niewidocznego Jelenia wszedł Kamil Grosicki, a za Obraniaka - Roger. Na boisku niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o nasz zespół. Po przerwie Norwegowie dyktowali grę, ale nie udało im się wyrównać wyniku.