Facebook Google+ Twitter

Polacy wymyślili wygodną wtyczkę. Nagrodzono ich na targach w Norymberdze

Polska firma z Ostrowa Lubelskiego zdobyła srebrny medal na targach wynalazków w Norymberdze. Zaprezentowała nowatorski projekt wtyczki, którą w prosty sposób można wyciągnąć z gniazdka.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeProjekt jest prosty. We wtyczce umieszczono przycisk, który wypycha ją z gniazdka. Dzięki temu nie musimy wkładać zbyt dużo energii, by ją wyciągnąć i możemy to zrobić jedną ręką.

Wynalazcy z firmy Tinen twierdzą, że koszy produkcji nie będą znacznie wyższe. "Masowość produkcji jeszcze go obniży" - mówią cytowani przez serwis RMF24.pl.

"Przychodzili Niemcy, Algierczycy, Chińczycy, zresztą wszyscy i dziwili się, że można to zrobić w tak prosty sposób. Jest zainteresowanie, żeby to produkować na świecie. Mamy ogólnoświatowy patent, więc wynalazek jest nasz" - powiedzieli RMF FM Paweł Matyjaszczyk i Krzysztof Duma.

Czytaj także: Szukasz pracy? Zostań maszynistą. Rekrutacja ruszy ponownie od 2015 roku


Firma Tinen powstała w 2012 r. "Główną ideą stworzenia projektu było genialne innowacyjne i unikalny pomysł wtyczki, która całkowicie zapobiega przed uszkodzeniem gniazda" - czytamy na jej stronie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Więcej czasu zajęło przebicie do świadomości społecznej. Podobne wtyczki ma Legrand i są w masowej sprzedaży. Ale cieszmy się i tym sukcesem bo na większy raczej nas nie stać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polak potrafi!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.