Facebook Google+ Twitter

Polacy wzięli 129 miliardów zł kredytow hipotecznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-20 14:16

129 miliardów złotych - tyle wynosił na koniec marca stan zadłużenia z tytułu udzielonych kredytów mieszkaniowych. Oznacza to, że w porównaniu z marcem zeszłego roku stan zadłużenia wzrósł o ponad połowę.

Wynika to z danych Związku Banków Polskich. Od grudnia 2007 roku do marca tego roku stan zadłużenia wzrósł o 12 procent.

Krzysztof Pietraszkiewicz ze Związku Banków Polskich powiedział, że w pierwszym kwartale liczba nowych umów kredytowych wzrosła o ponad 62 tysiące. Była więc o 12 procent mniejsza, niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Analitycy Związku uważają jednak, że jest to zjawisko przejściowe.

W całym roku 2008 roku liczba kredytów mieszkaniowych ma wynieść od 305 do 320 tysięcy. Krzysztof Pietraszkiewicz zaznaczył, że zwiększa się liczba kredytów mieszkaniowych udzielonych w walutach obcych.
Z danych Związku Banków Polskich wynika poza tym, że od stycznia do marca tego roku udzielono kredytów mieszkaniowych na kwotę 14 miliardów złotych, czyli o 6 procent, więcej niż w tym samym czasie roku poprzedniego.

Średnia wartość udzielonego kredytu mieszkaniowego w pierwszym kwartale wyniosła 168 tysięcy złotych i była wyższa o 15 procent, niż w pierwszym kwartale 2007 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.