Facebook Google+ Twitter

Polacy z Borussii wspierają Szlachetną Paczkę

Piłkarze mistrza Niemiec - Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek przyłączyli się do akcji Szlachetna Paczka.

Logo akcji "Szlachetna Paczka" / Fot. Dawid MusiałPodczas środowej transmisji meczu Ligi Mistrzów na antenie TVP, w krótkiej zapowiedzi nasi zawodnicy oznajmili - Przygotujcie się na wielki transfer!

Dzisiaj już wiemy co mieli na myśli. Polscy piłkarze w ten piękny sposób, postanowili wspomóc rodzinę pani Magdy, która samotnie wychowuje szóstkę dzieci. Oprócz żywności i środków chemicznych w przekazanej paczce znalazł się także stół z krzesłami.

- Chcemy zwrócić uwagę Polaków, by patrzyli na "Szlachetną Paczkę" nie tylko przez pryzmat prezentu. Szlachetna Paczka zmienia nas, Polaków od wewnątrz, czyniąc nas jako naród lepszym. Szlachetna Paczka to przyciąganie człowieka do człowieka, mimo tego, że się nie znamy, budujemy więź między pomagającymi a obdarowanymi i wspólnie zmieniamy ten kraj na lepsze - powiedział kapitan reprezentacji Polski, Jakub Błaszczykowski o inicjatywie ks. Jacka Stryczka, pomysłodawcy "Szlachetnej Paczki", cytowany przez stronę calapolskakibicuje.pl.

Ze statystyk wynika, że tegoroczna akcja Szlachetna Paczka wspomogła 13 345 rodzin, paczki przygotowało 225 tys. darczyńców. Ocenia się, że w paczkach mogło znaleźć się ponad 23 mln zł. Średnio paczkę przygotowywało 17 osób, a wartość prezentów wynosiła 1788 zł.

Poniżej zobaczyć można film z przygotowań paczki przez piłkarzy z Dortmundu
:Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.