Facebook Google+ Twitter

Polacy zachęcają Japończyków do przyjeżdżania na Rok Chopinowski do Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-11 09:32

Andrzej Wajda, pianistka Hiroko Nakamura oraz były premier Japonii Junichiro Koizumi wejdą w skład japońskiego Komitetu Obchodów Roku Chopinowskiego 2010, który powstanie jesienią.

Polska spodziewa się większej niż zazwyczaj liczby turystów z Japonii, którzy odwiedzą nasz kraj, aby wziąć udział w planowanych w przyszłym roku obchodach dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Z tego powodu rozważane jest nawet wznowienie lotów czarterowych na trasie Tokio-Warszawa.

Do wzięcia udziału w organizowanych w Polsce imprezach zachęcali podczas konferencji prasowej w Tokio przewodniczący Komitetu Obchodów Roku Chopinowskiego 2010 Waldemar Dąbrowski i dyrektor Instytutu Fryderyka Chopina Andrzej Sułek.

Wicedyrektor Instytutu Chopina Stanisław Leszczyński przedstawił zmienione zasady uczestnictwa w przyszłorocznym, specjalnym konkursie chopinowskim, który odbędzie się w rocznicę urodzin kompozytora.

Polska przywiązuje dużą wagę do promocji roku chopinowskiego w Japonii i Azji, a jedynym niepolskim członkiem Komitetu Obchodów Roku Chopinowskiego jest Japończyk Shoji Sato.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.