Facebook Google+ Twitter

Polacy zagłodzili 4-latka. Angielski sąd skazał ich na dożywocie

Brytyjski sąd koronny w Birmingham skazał dziś na dożywocie winnych śmierci 4-letniego Daniela. Chłopca zagłodzili i zakatowali jego teoretyczni opiekunowie: matka i jej konkubent.

 / Fot. Andy G, CC 3.0Magdalena Ł., matka Daniela, wraz ze swoim konkubentem Mariuszem K. doprowadzili do śmierci chłopca w marcu 2012 r. Dziecko zmarło na skutek wycieńczenia po silnym uderzeniu w głowę. Doznało uszkodzenia mózgu oraz 19 innych poważnych obrażeń. Po dotkliwym pobiciu opiekunowie zamknęli dziecko w ciemnym, ciasnym pomieszczeniu i przetrzymywali tam przez ponad 30 godz. W tym czasie chłopiec umierał w męczarniach.

Również w przeszłości Daniel doznawał w domu wielu cierpień. Jak donosi wp.pl, był karmiony solą, zmuszany do wyczerpujących ćwiczeń, m.in. pompek czy przysiadów. Chłopiec był tak wygłodzony, że w chwili śmierci ważył ok. 9,5 kg. Lekarz, dokonujący sekcji zwłok Daniela powiedział, że wyglądał on jak więzień obozu koncentracyjnego.

Sędzia Justice Cox, cytowana przez bbc.com, w uzasadnieniu wyroku powiedziała, że dziecko było "ofiarą chronicznego i systematycznego głodu” w „kampanii okrucieństwa”. Skazana para podczas ogłaszania wyroku nie okazała skruchy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Istnieje trzecia możliwość. Matka sobie wyjechała bez zezwolenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wg prawa polskiego matka nie może wywieść małoletniego dziecka poza granice kraju bez zgody ojca .Istnieje druga możliwość , wyjechali razem . Ojciec wrócił do Polski a matka z dzieckiem zostali .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Matka może sobie wyjechac i to wystarczy żeby ojciec miał ograniczone mozliwości kontaktu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartłomieju a co to ma do rzeczy komu sąd przyzna opiekę nad dzieckiem ? Jeśli przyzna matce to tata przestaje istnieć i nie interesuje go los własnego dziecka ?Wypisuje pan głupoty bez zastanowienia . Warto poczytać o prawach i obowiązkach rodziców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A skąd pani wie, czy to nie sąd przyznał jej opiekę? W tej dziedzinie kobiety są uprzywilejowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno to czytać a cóż dopiero ocenić . Od siebie dodam ,że na ławie oskarżonych powinien zasiąść biologiczny ojciec . Rozwiódł się z kobietą alkoholiczką i dziecko pozostawił pod jej opieką .Jest współwinny dramatu dziecka .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.