Polacy zdobyli złoty medal w żużlu

Zwycięzcami Drużynowego Pucharu Świata w żużlu, który odbył się w Lesznie zostali Polacy.

/ Fot. Bogdan Borowiak PAPPierwotnie finał Żużlowego Drużynowego Pucharu Świata miał się odbyć w sobotę. Na przeszkodzie stanął jednak silnie padający deszcz. W konsekwencji, tor na leszczyńskim stadionie nie nadawał się do jazdy. Ostatecznie podjęto decyzję, że zawody zostaną rozegrane w niedzielę o godzinie 11.

Dziś po 19. biegu nad stadionem w Lesznie ponownie mocno się rozpadało. Zawody zostały nawet przerwane na ponad godzinę, ale na szczęście dla nas zostały kontynuowane.

Ostatecznie w zawodach zwyciężył team Polski w składzie: Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Adrian Miedziński i Piotr Protasiewicz. Nasza ekipa zdobyła 44 pkt. i uplasowała się przed Australijczykami (43 pkt.), Szwedami (36 pkt.) i Rosjanami (35 pkt.).

Źródło: sportowefakty.pl