Polacy zrewanżowali się Niemcom. Wygrali 3:1, ale żegnają się z Ligą Światową

Polacy zrewanżowali się Niemcom za czwartkową porażkę i wygrali w piątek 3:1. Zwycięstwem nasi reprezentanci żegnają się jednak z Ligą Światową. W grupie D zajęli trzecie miejsce, za Kubą i piątkowymi rywalami.

Pierwszy set wygrali Niemcy (27:25). W drugim triumfowali Polacy (26:24). Trzeci także należał do naszych reprezentantów. Podopieczni Daniela Castellaniego wygrali 25:21. Ostatnia część spotkania Polacy wygrali 25:18.

Polscy siatkarze pożegnali się z tegoroczną Ligą Światową. W grupie D zajęli trzecie miejsce, za Kubą i piątkowymi rywalami.

Podopieczni trenera Daniela Castellaniego w 12 spotkaniach ponieśli sześć porażek - po trzy z Niemcami i Kubańczykami oraz sześciokrotnie wygrywali - z Niemcami, Kubańczykami oraz czterokrotnie z ekipą Argentyny.

Trener reprezentacji Polski Daniel Castellani (L) udziela wskazówek swoim zawodnikom w przerwie meczu Ligi Światowej / Fot. PAPWczoraj przegraliśmy, może dziś wygramy?

Polscy siatkarze zmierzą się dziś z Niemcami w ramach rozgrywek Ligi Światowej. Wczoraj Polacy ulegli reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów 2:3.

Wczorajsza przegrana Polaków oznacza utratę szans naszej drużyny na drugie miejsce w grupie D Ligi Światowej. - Myśleliśmy, że jak spotkamy się z Niemcami w Spodku i będziemy już na innym etapie przygotowań, to zaprezentujemy wyższą formę, tak się jednak nie stało - powiedział po spotkaniu serwisowi sport.pl Bartosz Kurek.

Wczorajsze spotkanie obserwował Piotr Drabik, który przygotował dla czytelników Wiadomości24.pl fotorelację z czwartkowego spotkania.

Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 20. Transmisja w telewizji Polsat.