Facebook Google+ Twitter

Polak dał twarz młodemu Turkowi. Przeszczep zakończył się sukcesem

Tragicznie skończył się urlop dla pewnego polskiego turysty. W czasie pobytu w Turcji zmarł na atak serca. Zgoda na wykorzystanie organów, którą posiadał przy sobie, umożliwiła transplantację jego twarzy młodemu Turkowi.

 / Fot. PAP/EPAZ informacji podanych przez TVN24 wynika, że trwająca ponad 6 godzin operacja skończyła się szczęśliwie. Operację przeprowadził zespół pod kierownictwem profesora Ömera Özkana z Uniwersytetu Akdeniz w Antalyi. Dzięki Polakowi nową twarz otrzymał 27-letni mieszkaniec Turcji Recep Sert.

14 lipca, w czasie pływania w basenie, Polak doznał ataku serca. Po przewiezieniu do szpitala stwierdzono śmierć mózgu. Wolą Polaka było, by po jego zgonie wszystkie organy oddać potrzebującym biorcom. Gdy tylko ta informacja trafiła do transplantologów, skierowano ją do tureckiego rejestru dawców narządów.

Nowe życie

Po 4 dniach trafiła do 27-letniego Recepa Sert. Stracił on, jak podaje Onet, w 2007 roku oko, część szczęki, fragment żuchwy i 12 zębów. Stało się to w wyniku postrzału w trakcie czyszczenia prze niego broni.

Do tej pory wykonano 4 takie operacje, ta była 5. Wcześniejsi dawcy również pochodzili z zagranicy. Pierwszą przeprowadzono w 2012 roku. Także wtedy zakończyła się sukcesem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.