Facebook Google+ Twitter

Polak Motorowodnym Mistrzem Europy

Lechosław Rybarczyk został Motorowodnym Mistrzem Europy w klasie S-550. Zawody odbywały się na Jeziorze Błędno w Zbąszyniu. Pozostali Polacy zajmowali Łukasz Ciołek - 5 miejsce, Andrzej Lisy - 8 miejsce i Michał Rogalski 13 miejsce.

W dniach 6-7 września na Jeziorze Błędno w Zbąszyniu odbyły się zawody motorowodne w ramach, których rozegrano Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasie S-550 oraz ostatnie eliminacje Mistrzostw Polski w klasach T-400, T-550, O-125 oraz OSY-400.

Cała impreza zaczęła się od przemarszu zawodników z miejsca startów na uroczy zbąszyński rynek, który był wypełniony mieszkańcami. Po uroczystym otwarciu i tradycyjnym przekazaniu flagi w szachownicę Sędziemu Głównemu Panu Tomaszowi Wenclowi rozpoczęły się zawody.

Jako pierwsza wystartowała klasa S-550. Aktualny Mistrz Świata Lechosław Rybarczyk już w pierwszym wyścigu pokazał wielką klasę, zdublował trzech rywali a nad drugim Łotyszem miała przewagę kilkudziesięciu metrów. Podobnie zakończył się drugi sobotni wyścig, bezkonkurencyjny Rybarczyk za nim Łotysz Lauris Gutmanis i Węgier Aron Tabori. Pozostali Polacy słabo się spisywali Łukasz Ciołek był 7, Andrzej Lisy 8, a Michał Rogaliński 11.

Przed niedzielnymi startami było prawie pewne, że tylko jakiś kataklizm może przeszkodzić Rybarczykowi w zdobyciu złotego medalu. Oficjela, jak i zgromadzona publiczność liczyli, że problemy techniczne naszego wicemistrza świata Łukasza Ciołka skończą się i będzie się mógł włączyć w walkę o podium. I faktycznie III bieg wygrał Rybarczyk zapewniając sobie tytuł Mistrza Europy, a Ciołek był trzeci co pozwalało myśleć o wskoczeniu na podium, wszystko miało się rozstrzygnąć w IV - ostatnim - biegu.

Czwarty bieg był emocjonujący, Lechosław Rybarczyk wyraźnie prowadził, ale na kilka okrążeń przed końcem zjechał z trasy dając szansę innym zawodnikom na wygranie ostatniego biegu. Z prezentu skorzystał Węgier Aron Tabori i dzięki wygranej w tym biegu zdobył srebrny medal. Ciołek finiszował na 5 miejscu.

Prezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego Jerzy Czeszko po zawodach powiedział:
- Wielkie brawa dla Lechosława Rybarczyka. Po raz kolejny pokazał młodszym zawodnikom, że będą się musieli trudzić jeszcze wiele lat za nim dorównają poziomem do niego. Trzeba także pochwalić organizatorów, za znakomite przygotowanie zawodów.

Wyniki Motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie S-550:
1. Lechosław Rybarczyk (KS Posnania) – 1200 pkt.
2. Aron Tabori (Węgry) – 925 pkt.
3. Lauris Gutmanis (Łotwa) – 769 pkt.
4. Arturs Brolttis (Łotwa) – 638 pkt.
5. Łukasz Ciołek (Ślizg Szczecin) – 423 pkt.
6. Peteris Pelnens (Łotwa) – 415 pkt.
7. Erik Aaslav-Kaasik (Estonia) – 307 pkt.
8. Andrzej Lisy (PKM LOK Poznań) – 243 pkt.
...
13. Michał Rogalski (WKW Warszawa) - 57 pkt.

Podczas zawodów rozegrano także ostatnie eliminacje Motorowodnych Mistrzostw Polski, poniżej klasyfikacje generalne poszczególnych klas:
S-550:
1. Łukasz Ciołek (Ślizg Szczecin)
2. Lechosław Rybarczyk (Posnania)
3. Adam Łabędzki (Austria)

T-550:
1. Michał Gembiak (Posnania)
2. Krzysztof Śniadecki (Baszta Żnin)
3. Marcin Gembiak (Posnania)

T-400:
1. Marcin Szymczyk (Baszta Żnin)
2. Katarzyna Olender (Ślizg Szczecin)
3. Marcin Mucha (Posnania)

OSY-400:
1. Michał Świerczyński (Kotwica Poznań)
2. Bartosz Chojnacki (Kotwica Poznań)
3. Dariusz Nogaj (Baszta Żnin)

O-125:
1. Sebstian Kęciński (KSMiM Trzcianka)
2. Marcin Zieliński (SMK LOK)
3. Daniel Pietrasik (Ślizg Szczecin)

JT-250:
1. Ada Przybył (WKS Zegrze)
2. Maciej Wojewódzki (WKS Zegrze)
3. Piotr Kowalski (WKS Zegrze)

Lechosław Rybarczyk w swojej łodzi / Fot. Bartłomiej WichniarzLechosław Rybarczyk w swojej łodzi / Fot. Bartłomiej Wichniarz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.