Facebook Google+ Twitter

Polak oskarżony o planowanie ataku terrorystcznego w USA

Polak został oskarżony w sobotę o spisek i zaplanowanie budowy ładunków wybuchowych. Miał je użyć podczas trwania szczytu NATO w Chicago.

 / Fot. Daj12192/CC 3.0W niedzielę, podczas przesłuchania w sądzie w Chicago, prokurator oskarżył Sebastiana S. o uczestnictwo w anarchistycznej grupie "Black Bloc". Polak podobno chwalił się, że znajduje się w posiadaniu odpowiedniej ilości materiałów wybuchowych do wysadzenia wiaduktu pod autostradą. Prawdopodobnie wyznał, że ukrył je w książce o Harrym Potterze u siebie w mieszkaniu, jednak w czasie przeszukiwania, niczego nie znaleziono. Sędzia wyznaczył wysokość kaucji za Polaka na 750 tys. dolarów.

Oskarżony z powodu poglądów politycznych?

Według adwokata 23-letniego Sebastiana S., został on oskarżony z powodu poglądów politycznych. Nie wiadomo jednak o jakie poglądy chodzi. Molly Armour, obrońca Polaka w sądzie należy do National Lawyers Guild. Prawnicy tej organizacji reprezentują osoby zatrzymane w związku z protestami przed szczytem NATO w Chicago.

Wiadomo, że Sebastian S. jest osobą bezrobotną. Zdaniem David'a Griffiths'a, znajomego rodziców zatrzymanego Polaka, oskarżony może mieć problemy nadużywaniem alkoholu. Według niego zatrzymany Polak nigdy nie wygłaszał żadnych politycznych poglądów oraz opinii dotyczących NATO. Sebastian S. był wcześniej karany za drobne przestępstwa

Sebastian S. został zatrzymany z 28-letnim Markiem Neiweem. Obaj mężczyźni przebywają w areszcie. Prawdopodobnie, usłyszą federalne zarzuty przygotowania aktu terrorystycznego.


Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Polak, niestety, potrafi :( Najłatwiej zrobić terrorystę z alkoholika, odrzuconego społecznie, za którym nikt się stawi. Nie oceniam czy jest czy nie bo od tego jest amerykański sąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Simba
  • Simba
  • 21.05.2012 22:27

Tak, jak w jednym z filmów lekarstwem na wszytko była lewatywa... Tak tutaj terroryzm jest wymówką na wszystko ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież nie ma żadnej grupy anarchistycznej "Black Bloc". Ta nazwa oznacza sposób ubierania się na protestach w jednolicie czarne stroje i czarne czapki z dużym daszkiem wszystko po to żeby utrudnić identyfikację przez policję. Daszki zasłaniają twarze przez umieszczonymi wysoko kamerami. A gdzie on się "chwalił" i "prawdopodobnie wyznał"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.