Facebook Google+ Twitter

Polak, Polakowi, po polsku. Znane i wielokrotnie przerabiane

Tak sobie ad muzom słuchając, czytając, doszedłem do apogeum wytrzymałości i tolerancji narodowego piekiełka.

Bo jak inaczej ma się zachować człowiek, któremu obce są – przynajmniej do tego się dąży – wszelkiego rodzaju zacietrzewienia, wycieczki ad persona itp. rzeczy w międzyludzkich kontaktach.

O prezydenckich wyborach wiedzieliśmy przed smoleńską tragedią. Mieliśmy świadomość walki o żyrandole, fotele, dywany osobistą kaplicę i tym podobne przywileje – jakby przeciętny Polak w domu ich nie miał, poza kaplicą oczywiście.

Tymczasem dzisiaj, jakby jakaś zaraza padła na kraj, amok opętał rodaków. Ten temu, tamten tamtemu – jeden przez drugiego do „pieca” dosadza. Dla zasady i porządku posłużę się pewną dyskusją na W24 dopisaną do jednego z zamieszczonych materiałów. Pomijam już fakt, że takowe toczą się w ostatnich dniach przy każdym „nieprawomyślnym” wyrażeniu WŁASNEJ, WOLNEJ myśli. Odsyłam ciekawych do lektury działu Polityka z ostatnich dwóch tygodni. Śmieszność nad śmiesznościami. Co wpis to zaprzeczenie poprzednim tezom. Co dyskurs to zmiana myśli, opinii itp. zachowań.

Ciekawość wzbudza stałość grupy zażartych dyskutantów, prezentujących swe zacietrzewienie bez zwracania uwagi na szacunek i poszanowanie zdania adwersarza. Tzw. po trupach do celu. Nieważny brak racji, zacietrzewienie, grubiaństwo, inwektywy. Liczy się mój wpis, oszczerczy bez znajomości podstaw i z zaburzeniami motoryki - ale zaistniałem, napisałem, oplułem. Jestem górą. Nawet litować się nad takimi postawami to poniżej godności. To nic nie warty wysiłek.

Bo przecież jakże prorocze są słowa „ ...Rewelacyjny tekst! Bardzo mocny, rzeczowy, dowcipny i przede wszystkim prawdziwy, ukazujący wewnętrzne emocje. Zabawię się w proroka i powiem, że wywoła gradobicie...” I co? No jasne, wywołał. Normalność nad normalnościami.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Iwonko:) - nasze narodowe swawole:). Niestety bardzo smutne i przykre w odbiorze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.05.2010 21:25

Tak to jest gdzie dwie osoby się spierają tam są trzy zdania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Sławo, cała przyjemność po mojej stronie:), zwłaszcza że spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. A i wspomnień pewnie nie zabraknie. Nie wykluczam "zażartej" wymiany poglądów na dzień dzisiejszy :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę o jakich wyborach mówimy. Czy to wybór dla Polski czy dla partii jakiejś. I zdecydujmy na czym nam zależy. Czy na partii czy na nas samych. Czy trzecia opcja nie będzie optymalna (jak napisano w Newsweeku) bo będzie miała na uwadze kraj a nie partyjne rozgrywki ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ot taka mała prowokacja na małe spotkanie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Autorem.
Zakończenie tekstu wyśmienite...
... P.S. ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.