Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10805 miejsce

Polak potęgą jest i basta!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-10-31 19:01

W ubiegłym roku 44 tysiące Polaków zdecydowało sie otworzyć firmy w Niemczech. Oznacza to, że co dwunasta, otwarta w zeszłym roku firma założona została przez naszego rodaka - wynika z informacji biura prasowego Instytutu Gospodarki Niemieckiej w Kolonii (Institut der deutschen Wirtschaft). Do samodzielności gospodarczej pcha Polaków restrykcyjna polityka zatrudnieniowa prowadzona przez niemieckie władze.

Nowe przedsiebiorstwa na terenie Niemiec w roku 2006 / Fot. zrzut ze strony http://www.iwkoeln.de/W roku 2006 na krok w kierunku samodzielności gospodarczej zdecydowało się 43 700 Polaków. Mimo, iż osoby legitymujące się polskim paszportem stanowią zaledwie 0,4 procenta zamieszkałych w Niemczech, właścicielem co dwunastej, nowopowstałej firmy, jest Polak.

Zostawiliśmy daleko z tyłu tak silną grupę narodowościową, jaką są w Niemczech Turcy. Nasi konkurenci znad Bosforu zarejestrowali w 2006 r. 17 400 przedsiębiorstw, głownie barów z kebabem, biur turystycznych oraz sklepów żywnościowych, nastawionych na konsumentów tureckich.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. AKPAPolskich przedsiębiorców w Niemczech przyciągają przede wszystkim zakłady rzemieślnicze. Według danych pochodzących z niemieckiego Zrzeszenia Rzemiosła (Verband des Deutschen Handwerks), 25 500 nowych przedsiębiorstw tego typu znajduje się w polskich rękach. Paradoksalnie, sztywna i restrykcyjna niemiecka polityka, dotycząca otwarcia niemieckiego rynku pracy dla Polaków, bezpośrednio przyczynia się do rozwoju polskiej inicjatywy prywatnej. Polacy, którym uniemożliwia się legalną pracę w niemieckich przedsiębiorstwach, decydują się na samodzielność gospodarczą, nie obwarowaną ograniczającymi przepisami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

(+) dla Ciebie i przedsiębiorczych Polaków

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) A to ciekawe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpisuje się i ja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetne, ciekawe, oryginalne. Dziękuję, bo przeczytałem z zainteresowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wielu raczej;-)hi,hi,hi

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)+racja mamy zdolnych;-) dużo

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.11.2007 00:47

Właśnie jestem na tym etapie w naszej nadwiślańskiej Ojczyźnie. Zasiadczenie via Internet z gminy uzyskałe, Regon też przebrnąłem, ale Urząd Skarbowy nie nada mi nr NIP bez konta bankowego, chociaż ani jedna cyfra w NIP się nie zmienia, bo ma to być jednoosobowa firemka. Z kolei bankowa panienka mówi mi, że nie może rozmawiać dłużej niż trzy minuty, więc żadna poważna rozmowa o finansach nie ma szans zaistnienia. Kiedy docieram do właściwego stanowiska i urzędnika ten pyta mnie o NIP. Ja wspominam, że właśnie po to muszę założyć konto, żeby uzyskać NIP. On chce zaświadczenie z Urzędu Skarbowego. Urząd Skarbowy żąda ode mnie numeru konta. Ja nie mogę go uzyskać, bez numeru NIP... cdn

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ano jest, i to nie tylko w zakresie przedsiębiorczości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Polak potrafi... :) I to jest piękne :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.