Facebook Google+ Twitter

Polak potrafi, czyli niechlubny raport

Polacy zajmują czołowe miejsca w rankingach dotyczących internetowych przestępstw. Fakt ten nie napawa optymizmem, a co gorsza, nic nie zapowiada zmiany sytuacji.

Laptop / Fot. Licencja CC. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:IBM_Thinkpad_R51.jpgAnalitycy koncernu IBM opracowali jeszcze cieplutki raport, w którym wykazują, że polscy hakerzy należą do najbardziej aktywnych. W tym niechlubnym szkodnictwie nasi rodacy mogą pochwalić się największą ilością zdobytych kodów i numerów do rachunków bankowych, czy też PIN-ów do kart kredytowych.

Polacy przodują także w rozsyłaniu spamu, 3,8 procent światowego spamu pochodzi właśnie z kraju nad Wisłą. Witryny z pornografią dziecięcą są, niestety, także domeną Polaków, a w liczbie włamań hakerskich na strony internetowe też nie mamy sobie równych.

Do tego wszystkiego polscy cyberprzestępcy są tak sprytni, że pomimo zaangażowania najlepszych grup rozpracowujących tego typu przestępstwa - są nieuchwytni. To - niestety - smutny raport i nic nie wskazuje na to, że polscy hakerzy znikną z czołowych miejsc tego niechlubnego rankingu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.08.2008 22:47

Na potwierdzenie mojej tezy na szybko znalazłem artykuł w internecie :
http://www.fkn.pl/1,351,1807373,1,wiadomosc.html

Wyniki analizy przeprowadzonej przez Laboratorium Panda Security i Commtouch mówią o tym, że w II kwartale 2008 roku średnio ponad 10 milionów komputerów zombie każdego dnia rozsyłało spam i wiadomości zawierające złośliwe oprogramowanie.
Autorzy raportu wskazują, że w okresie kwiecień – czerwiec 2008 na czele feralnej statystyki znalazła się Turcja, gdzie znajduje się 11 proc. światowej liczby komputerów zombie. Na drugim miejscu uplasowała się Brazylia (8,4 proc.), a za nią Rosja (7,4 proc.).
Mówiąc po sportowemu Polska poza strefą medalową.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.08.2008 22:33

Statystyka to wielka nauka - kto zna jej zasady może tak skonstruować różne tabele, współczynniki,sposoby ankietyzacji itp. , że wyjdzie mu to co sobie założył przed badaniem. Dlatego nie za bardzo wierzę, że Polska jest siedliskiem hakerów, chociaż jest ich spora grupa i niektórzy są nawet bardzo dobrzy w robieniu zła.
A jeśli chodzi o spam - to ja w moich skrzynkach pocztowych, znajdujących się na różnych serwerach, najmniej spamu otrzymuję z Polski i większość po angielsku. Ale jak autor będzie chciał udowodnić swoja tezę, to wykaże, że ci co z zagranicy przysyłają mi ten anglojęzyczny spam to są Polacy, to pewnie znajdzie jakiś dodatkowy artykuł prasowy, telewizyjny, internetowy, który potwierdzi tę tezę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariusz, więc ja chcę jednak zobaczyć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, Błogosławieni Ci, co nie widzieli, a uwierzyli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naprawdę jesteśmy aż tak dobrzy? Możesz podać jakiś link do tego raportu, bo nie mogę uwierzyć ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.