Facebook Google+ Twitter

Polak potrafi. Polski blog technologiczny cytowany na całym świecie

Polski blog technologiczny Spider's Web ujawnił wczoraj, jako pierwszy na świecie informację o premierach nowych produktów firmy Apple. Wystarczyła odrobina sprytu i odpowiednie wpisanie w wyszukiwarce adresu oficjalnego forum produktowego giganta z Cupertino, by dowiedzieć się, jakie produkty zaprezentuje na specjalnej konferencji Steve Jobs.

 / Fot. Spider's WebInformacja została opublikowana 20 października o godzinie 10.15. Już godzinę później pisał o nim jeden z najbardziej znanych na świecie serwisów technologicznych - Engadget. Po tym fakcie nastąpił efekt domina i wiadomość zaczęła krążyć po całym świecie: od Stanów Zjednoczonych po Japonię. Wśród tuzów serwisów internetowych, które wykorzystały informację znalezioną przez Spider's Web, znalazły się takie tytuły, jak Gizmodo czy ComputerWorld.

Zabieg autorów polskiego bloga był niezwykle prosty. Na forum firmy Apple, poszczególne działy maja przypisaną odpowiednią liczbę w linku, wystarczyło wpisać kolejną i tajemnica odkryła się sama. Spider's Web dotarł do informacji wczoraj. Nie udało się póki co ustalić, od kiedy Apple przechowywał je na swoich stronach.

Na pewno nie można mówić o przecieku kontrolowanym. Po pierwsze Apple stara się bronić przed swoimi konferencjami informacji o premierach swoich produktów, po drugie wypłynęłyby one najpierw w innych częściach świata i na bardziej znanych blogach.

O szczegółach sukcesu polskich blogerów można przeczytać na stronie Spider's Web

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.