Facebook Google+ Twitter

Polak potrafi - "Wiedźmin" podbił serca graczy

Po zaledwie trzech miesiącach od premiery sprzedano ponad 600 tys. egzemplarzy gry "Wiedźmin". Można więc z czystym sumieniem stwierdzić, iż dziecko CD Projekt RED jest wielkim sukcesem.

"Wiedźmin" jest grą komputerową z gatunku RPG (role-playing game), opartą o świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego. Produkcją tego tytułu zajęło się studio CD Projekt RED, która tym tytułem podbiła serca graczy.

Od czasu premiery, która miała miejsce pod koniec października ubiegłego roku sprzedano ponad 600 tys. egzemplarzy gry! Jest to ogromny sukces polskiej firmy, w szczególności dlatego, iż proza Andrzeja Sapkowskiego jest na świecie właściwie nieznana.

Szef CD Projekt RED Adam Kiciński poinformował, że firma planowała sprzedać w ciągu roku milion egzemplarzy, tymczasem wystarczyły trzy miesiące, by sprzedaż przekroczyła ponad połowę zaplanowanej liczby:

„Jest to dużym sukcesem, tym bardziej, że grę stworzył zupełnie nowy zespół i jest to nasz debiut, zarówno jako producenta gier komputerowych, jak i w działaniu na globalną skalę.”

To niewątpliwie duży sukces naszych rodaków i miejmy nadzieję, że następne rodzime produkcje będą równie dobrze wykonane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Grałem trochę w Wiedźmina u kolegi i muszę przyznać, że gra jest naprawdę dobrze wykonana i potrafi wciągnąć. Miło pomyśleć że potrafimy stworzyć grę na światową skalę, ba, z o wiele ciekawszym scenariuszem niż większość zachodnich produkcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.