Facebook Google+ Twitter

Polak trafił do francuskiego aresztu, bo... robił zdjęcia elektrowni jądrowej

5 marca zatrzymany został we francuskiej miejscowości Granville Piotr Laskowski, latarnik z Gąsek, współzałożyciel antyatomowej Inicjatywnej Grupy Referendalnej i Komitetu www.bezatomu.pl, który z dużej odległości robił zdjęcia pobliskiej elektrowni jądrowej.

Elektrownia jądrowa / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_J%C4%85drowa_%C5%BBarnowiecJak informują serwisy bezjarzmowie.info.ke i dakowski.pl, w miejscu tym nie było żadnego zakazu fotografowania obiektu, toteż przyjazd aż 3 radiowozów policyjnych do aresztowania Polaka był zupełnie bezzasadny. Podobnie jak sam fakt, iż potraktowano go jak terrorystę.

Latarnik z Gąsek uwolniony został po kilkunastu godzinach i walczy teraz o odzyskanie zrobionych zdjęć.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

jędrzej
 • jędrzej
 • 07.03.2012 16:10

państwo laskowscy zdają sobie na pewno sprawe ze elektrownia atomowa to obiekt strategiczny i fotografowanie filmowanie itp nie jest mile widziane w zadnym pańswie ani tolerowane !toby terroryści mieli raj!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
GK 24pl
 • GK 24pl
 • 07.03.2012 15:43

"Mieszkaniec Gąsek zatrzymany przed bramą elektrowni we Francji

Piotr Laskowski z Gąsek, jeden z inicjatorów akcji przeciw planom budowy elektrowni atomowej w gminie Mielno, ponad dwie godziny spędził w komisariacie we Francji, bo filmował elektrownię w Granville.

To miał być zwykły odpoczynek, na który państwo Laskowscy wybrali Paryż. Ten wyjazd zapamiętają jednak na długo i to wcale nie ze względu na piękno tej francuskiej stolicy. - W miniony poniedziałek byliśmy już bardzo blisko Paryża, kiedy postanowiłem zboczyć nieco z trasy i zobaczyć jak wygląda elektrownia jądrowa w Granville - powiedział nam z Paryża Piotr Laskowski.

- Chcieliśmy na własne oczy przekonać się czy w tym miasteczku portowym, mimo elektrowni, rzeczywiście kwitnie turystyka. Robiłem zdjęcia, filmowałem kamerą okolice elektrowni. Na koniec podjechałem jeszcze przed bramę, na której była widoczna tylko informacja o zakazie palenia i nagrywałem dalej. Gdy wróciłem do auta, stały przy nim już trzy minivany żandarmerii wojskowej. Funkcjonariusze mieli przy sobie długą broń. Moja żona była wystraszona. Poproszono mnie o kamerę i funkcjonariusze konwojowali nas na komisariat. Spędziliśmy w nim ok. 2,5 godziny.

Piotr Laskowski po angielsku tłumaczył, w jakim celu przyjechał do Francji, dlaczego interesuje się obiektami elektrowni, gdzie kupił nalepki stop-atom, którymi oklejony jest jego samochód. - Wszystko spokojnie wyjaśniłem i skończyło się na tym, że w obecności funkcjonariuszy musiałem skasować film nagrywany w Granville - dodał pan Piotr.

- Jednak już teraz przekonałem się na własnej skórze, że elektrownia jądrowa to nie obiekt turystyczny, jak nam się próbuje w Polsce wmawiać, przekonując do atomu. Nie można tak sobie robić zdjęć na jego tle i filmować terenu elektrowni.

Państwo Laskowscy kontynuują pobyt w Paryżu. Za kilka dni wracają do Polski i liczą, że ten incydent nie będzie miał wpływu na spokojny powrót do kraju."

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120307/POWIAT01/120309811

Komentarz został ukrytyrozwiń
ala
 • ala
 • 07.03.2012 09:01

ten co robił te zdjecia elektrowni atomowej to chyba głupka udawał ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 07.03.2012 08:58

porównanie elektrowni węglowej do atomowej to jak zestawienie mrówki ze słoniem czyli ma sie nijak a słowem niechby tak robił zdjęcia w USA ... to by była heca!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja to ja
 • ja to ja
 • 07.03.2012 00:55

skoro tak to dlaczego PGE wmawia w Gąskach i Choczewie , że elektrownia będzie atrakcją turystyczną? tak będą potraktowane osoby które przyjadą ją zwiedziać?

Komentarz został ukrytyrozwiń
.
 • .
 • 06.03.2012 22:14

podobnie jak kiedys polskie służby zatrzymały Francuza robiącego zdjęcia elektrowni węglowej...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 06.03.2012 18:45

napewno elektrownie atomowe to newralgiczne punkty kazdego państwa i robienie zdjęć takich obiektów jest podejrzane ..służby francuskie zareagowały jak najbardziej prawidłowo!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.