Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34329 miejsce

Polak uznany za niewinnego umyślnego zabójstwa w Belgii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-23 18:09

Polski nastolatek Adam G. został oczyszczony z zarzutu zabójstwa młodego mieszkańca Brukseli przed dwoma laty. Belgijska ława przysięgłych uznała, że nieumyślnie spodował on śmierć. Chodzi o głośną sprawę sprzed dwóch lat. Joe van Holsbeeck zginął w centrum miasta od ciosów nożem, bo nie chciał dać Adamowi G. odtwarzacza plików muzycznych.

Po kilkugodzinnych obradach ława przysięgłych zdecydowała, że Polak nie zabił z premedytacją, podzieliła tym samym argumenty przedstawiane przez obronę podczas trwającego zaledwie tydzień procesu. Adama G. uznano natomiast za winnego kradzieży i nieumyślnego spowodowania śmierci.

Jego ojciec z ulgą wysłuchał decyzji ławy przysięgłych. Powtarzał, że syn nie chciał zabić i wyraził nadzieję, że wyrok nie będzie surowy. Sąd jeszcze dziś ma zdecydować o wysokości kary, za zabójstwo groziłoby mu do 30 lat więzienia.

Na ogłoszenie wyroku już nie czeka ojciec zabitego Belga - wyszedł z sali rozpraw, gdy Polaka oczyszczono z zarzutu zabójstwa. Powiedział, że ta decyzja go nie satysfakcjonuje, ale ją uszanuje.

Zainteresowanie sprawą nie osłabło. Na ogłoszenie wyroku przyszło kilkudziesięciu dziennikarzy, a informacja o kończącym się procesie podawana jest na pierwszych miejscach w dziennikach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.