Facebook Google+ Twitter

Polak w litewskim Sejmie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-16 07:46

Polak Leonard Talmont wygrał w pierwszej turze wyborów uzupełniających do litewskiego Sejmu. Uzyskał prawie 80 procent głosów w okręgu wileńsko-solecznickim, w którym większość mieszkańców stanowią Polacy.

Mer rejonu solecznickiego jeszcze przed głosowaniem mówił, że jest pewien swej wygranej. Drugi po Talmocie wynik uzyskała przedstawicielka Partii Pracy, zdobywając zaledwie 6 procent głosów. Pozostali kandydaci nie zanotowali nawet 3-procentowego poparcia.

Frekwencja w regionie wileńsko-solecznickim wyniosła 43 procent. Od kilkunastu lat w tym jednomandatowym okręgu wygrywa kandydat polskiej partii. Jest to jedyny na Litwie tak zwany pewny okręg dla Akcji Wyborczej Polaków na Litwie.

Tymczasem w okręgu Szilale-Szilute za dwa tygodnie odbędzie się druga tura. Najwięcej głosów zdobyli tu kandydaci Partii Konserwatystów oraz ugrupowania Porządek i Sprawiedliwość.

Uzupełniające wybory odbyły się w niedzielę na Litwie w związku z tym, że posłowie ze wspomnianych dwóch okręgów jednomandatowych - Waldemar Tomaszewski i Zigmantas Balczitis - zostali wybrani do Parlamentu Europejskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fajna wiadomość:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.