Facebook Google+ Twitter

Polak w zespole Lord of the Dance

Widowisko Lord of the Dance zakończyło już swoje tournee po Polsce. Jednak mało kto z oglądających je widzów wiedział, że wśród tancerzy jest Polak - Michał Piotrowski - 4-krotny Mistrz Europy w tańcu irlandzkim.

Pomiędzy próbami i występami oraz na trasie ciągłej podróży z widowiskami, Michał odpowiedział nam na trzy pytania.

Występy zespołu Lord of the Dance w Warszawie / Fot. J.A.KwiatkowskiCzy trudno się dostać do zespołu Michaela Flatley'a - jaką drogę musiałeś pokonać?
Dostać się do Lord of the Dance, uważanego za najlepsze show taneczne, jest niesamowicie trudno. Po pierwsze trzeba specjalizować się w tańcu irlandzkim, a po drugie mieć w tym polu sukcesy na międzynarodowych zawodach, jak np. Mistrzostwa Europy, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Mistrzostwa Świata. Co roku do biura Lord of the Dance przychodzą setki zgłoszeń, lecz tylko nieliczni zapraszani są na przesłuchania, odbywające się niezwykle rzadko. Poza wysokim poziomem technicznym, pod uwagę brany jest styl tańca, który musi pasować do formuły przedstawienia oraz ogólna prezencja sceniczna.

Czym różni się ta praca od doświadczeń w dziedzinie tańca w Polsce?
Praca w Lord of the Dance to praca w prawdziwej, profesjonalnej grupie artystów. Mamy własną scenę i ekipę techniczną. Mamy dźwiękowców, oświetleniowców i garderobiany dbające o ponad 200 zestawów kostiumów wykorzystywanych podczas każdego przedstawienia. Jako tancerze codziennie ćwiczymy też choreografię i dbamy, by każdy był w dobrej formie fizycznej. Żadne moje poprzednie doświadczenie nie może być porównane do pracy z Lord of the Dance.

Co Ci się najbardziej podoba w projekcje Lord of the Dance?
W projekcie Lord of the Dance najbardziej podoba mi się profesjonalizm, z jakim wszyscy przygotowują przedstawienia. Jesteśmy bardzo dobrze zgraną grupą, która na wzajem się wspiera i razem współpracuje. Uwielbiam również choreografie, które prezentujemy. Michael Flatley to niesamowity choreograf i pomimo wysokiego poziomu trudności jego układów, wykonywanie ich to czysta przyjemność.


Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

fajnie wiedzieć, że "jest tam Swój Człowiek"; uwielbiam oglądać ich pokazy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.