Facebook Google+ Twitter

Polak, Węgier dwa bratanki. Święto Gulaszu w Tarnowie

Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego już po raz trzeci organizuje "Święto Gulaszu", które w poprzednich latach odniosło wielki sukces i na stałe wpisało się na listę wielu tarnowskich tradycji.

 / Fot. Tarnwska Agencja Rozwoju RegionalnegoGłówną ideą, jaka przyświeca organizatorom tego - jakby na to nie patrzeć - międzynarodowego przedsięwzięcia jest promocja kultury węgierskiej oraz umacnianie polsko-węgierskich oraz tarnowsko-węgierskich stosunków, którym szczególne znaczenie nadaje fakt, iż to właśnie z Tarnowa pochodzi bohater narodowy Polski i Węgier - generał Józef Bem.

Do uczestnictwa w "Święcie Gulaszu" zaproszono między innymi restauratorów z Węgier, którzy ze swoimi polskimi odpowiednikami zmierzą się w konkursie na najlepszy gulasz. Nagrodą dla zwycięzcy jest wycieczka do jednej z europejskich stolic.

Zaplanowano ponadto wiele konkursów, koncertów i zawodów sprawnościowych. Najciekawiej zapowiadają się zmagania w przeciąganiu liny i skokach w workach. Przewidziano występy licznych zespołów młodzieżowych, w tym węgierskiego zespołu folklorystycznego. Na pewno nie będą nudzili się najmłodsi - wesołe miasteczko, ściana wspinaczkowa, paintball i kucyki oraz pokazy balonowe, włącznie z eksplozją balonu, przygotowane przez najstarszy w Polsce, Mościcki Klub Balonowy, to tylko niektóre z atrakcji, jakie na wszystkich czekają. Punktem wieczoru ma być koncert Patrycji Markowskiej.

Pierwotnie "Święto Gulaszu" miało odbyć się 23 maja, jednak ze względu na sytuację powodziową, nowy termin ustalono na 3 czerwca. Impreza zagości na stadionie Klubu Sportowego "Błękitni" przy ul. Piłsudskiego 32. Początek imprezy przewidziano na godzinę 12.00.

Źródło: it.tarnow.pl, tarr.tarnow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesujący tekst, nie miałam pojęcia, że w ogóle takowe święto mamy. ;) Szkoda, że przez powódź na głównej nie ma dla takich tekstów miejsca, bo i ciekawe to, i ładnie napisane... /5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.