Facebook Google+ Twitter

Polak "wjechał" rowerem na ostatnie piętro najwyższego budynku w Chinach

Rzeszowski trialowiec, Krystian Herba w 1 godzinę, 21 minut i 53 sekundy pokonał 2754 schodów w najwyższym budynku Chin - Światowym Centrum Finansowym w Szanghaju.

Krystian Herba / Fot. Print ScreenKrystian Herba, polski sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym, który w 2009 wziął udział w "Mam Talent", wczoraj nad ranem czasu polskiego "wskoczył" rowerem na najwyższy budynek Chin - Światowe Centrum Finansowe w Szanghaju.

Budynek mierzący 492 metry jest piątym pod względem wysokości drapaczem chmur na świecie. Pobicie rekordu Guinnessa, polegające na pokonaniu 2754 schodów, zajęło Krystianowi Herbie 1 godzinę, 21 minut i 53 sekundy.

Poprzedni rekord należał do Francesco Villegasa, który w 2008 roku pokonał 2052 schody w budynku Jin Mao Tower sąsiadującym ze Światowym Centrum Finansowym. Herba był lepszy o 702 schody.

Nasz sportowiec nie zamierza spocząć na laurach. Zapowiada, że w przyszłym roku chce zdobyć jeszcze wyższy wieżowiec, który właśnie powstaje w Szanghaju.

A pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu Krystian uważał, że spełnił już swe marzenie wjeżdżając rowerem, w 19 minut i 15 sekund na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W swoim fachu jest niekwestionowanym mistrzem sława mu za to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.