Facebook Google+ Twitter

Polak wśród najgorszych szefów banków narodowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-19 09:49

Sztokholmski "Dagens Nyheter" opublikował listę najgorszych szefów europejskich banków narodowych. Wśród siedmiu nazwisk znalazł się Sławomir Skrzypek.

Ranking największego szwedzkiego dziennika otwiera David Oddeson do niedawna szef islandzkiego banku centralnego i były premier. Drugie miejsce zajmuje Ilmars Rimsevics szef centralnego banku Łotwy a trzecie Wołodymyr S. Stelmach kierujący Narodowym Bankiem Ukrainy. Występują jeszcze w tym rankingu szefowie banków Bułgarii, Białorusi i Rosji.

Na czwartym miejscu znalazł się szef NBP - Sławomir Skrzypek. Zdaniem redakcyjnego komentarza Skrzypek zawdzięcza swe wysokie miejsce niefortunnym komentarzom, które zaskakują lokalny rynek finansowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bezkrytyczne popularyzowanie bredni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż polski prezes NBP nie ma takich osiągnieć jak jego światowej sławy koledzy , którzy doprowadzili swoje banki do ruiny , czy też wielomiliardowych długów . Trudno się dziwić , że go nie lubią , bo jego istnienie przeczy oczywistej tezie , że to "światowy kryzys " a nie światowi "cwaniacy" doprowadzili banki do tego stanu . Ja stawiam plus dla pana Sławomira Skrzypka i minus dla autora , rozpowszechniającego opinie odwracające uwagę od osób odpowiedzialnych za malwersacje na "światowym poziomie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.