Facebook Google+ Twitter

Polak złodziejem i oszustem w czeskiej reklamie. Ambasada protestuje i żąda jej usunięcia

W czeskiej telewizji wyemitowano reklamę T-Mobile, w której Polak pokazany został jako handlarz, złodziej i oszust. Ambasada Polski w Pradze protestuje przeciwko urągającej Polakom reklamie.

 / Fot. youtube/print screenKoncern T-Mobile przygotował spot, w którym jeden z narciarzy spotyka przebranego za drzewo Polaka, który okazuje się być handlarzem sprzedającym różnego rodzaju buble. Po krótkiej rozmowie narciarz wymienia u handlarza telefon, który po chwili się psuje. W tym czasie Polak znika, a lektorka przekonuje, że zawsze lepiej korzystać z usług operatora.

Zobacz też: Jak wygląda praca w polskich oddziałach Amazonu? Pracownikami kieruje skaner. Wykonują kilka czynności

Ambasada Polski w Pradze wystosowała pisemny protest do czeskiego kierownictwa firmy T-Mobile. W liście ambasador RP Grażyna Bernatowicz napisała: ""Reklama telewizyjna 'T-mobile - w naszej klasie jest najlepiej: klasa na nartach' była dla mnie przykrym zaskoczeniem. Stanowczo protestuję przeciwko takim połączeniom, które w sposób uproszczony i skandalizujący prezentują Polaków". I dodała: ""Jestem przekonana, że jest on niezgodny z wszelkimi zasadami reklamy, etyki medialnej i dobrego smaku, ale przede wszystkim szkodzi dobrym relacjom polsko-czeskim, które wiele osób po obu stronach granicy stara się budować" - podaje tvn24.pl za PAP.

Ponadto ambasador żąda natychmiastowego zdjęcia reklamy z ramówki telewizyjnej.

Zobaczcie kontrowersyjną reklamę:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

- Jest nam przykro, że nasza reklama, która od dłuższego czasu opiera się na przerysowaniach i specyficznym poczuciu humoru, mogła kogoś urazić. Mimo że jesteśmy przekonani, iż reklama zarówno z punktu widzenia etyki, jak i prawa jest w porządku, zdecydowaliśmy się na jej usunięcie – i to jeszcze przed spotkaniem z panią ambasador - wyjaśnił Vaszina.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/czechy-reklama-obrazliwa-dla-polakow-usunieta/7ym8d

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.