Facebook Google+ Twitter

Polakom trudno żyć bez telewizora

Wg badań przeprowadzonych przez "EtnoMedia", Polacy nadal spędzają prawie każdą wolną chwilę przed telewizorem. Ale rośnie znaczenie internetu.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Family_watching_television_1958.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/97/Family_watching_television_1958.jpg/645px-Family_watching_television_1958.jpgBadania mające pokazać jaki wpływ mają media, takie jak choćby internet, na współczesnych Polaków przeprowadzono na grupie 12 reprezentatywnych rodzin z Warszawy i Płocka. Przez cały dzień pracownicy "EtnoMedia" sprawdzali jak często badani oglądają telewizję czy korzystają z sieci i jaki wpływ mają na nich reklamy.

Wyniki pokazują, że nawet nie jest dla nas istotne patrzenie na ekran telewizora czy monitora, ale sam fakt, że te urządzenia są włączone, że działają w tle wykonywania normalnych zajęć. Pomimo silnego przyzwyczajenia do szklanego ekranu, na pytanie "bez którego medium nie dałoby się obejść", respondenci odpowiedzieli - bez internetu.

Badacze przewidują, że już w najbliższym czasie będziemy obserwować tendencję odchodzenia od telewizora, coraz częściej zaś będziemy korzystali z sieci. Internet otwiera horyzonty i zmienia przyzwyczajenia Polaków. Kiedyś w czasie przerw reklamowych, czy po prostu z nudów, przełączano kanały telewizyjne w poszukiwaniu czegoś ciekawego. Teraz, gdy na małym ekranie nie ma żadnej ciekawej propozycji - włączamy komputer.

Jest jeszcze jeden czynnik, który określa nasze przywiązanie do mediów - miłość. Im bardziej jesteśmy szczęśliwi w rodzinie i sferze uczuciowej, tym rzadziej korzystamy z telewizora czy internetu. A więc - kochajmy się!

Źródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Badania na raptem 12 rodzinach i już takie wnioski? Powiedziałabym, że to nic nie warte, gdyby nie to, że moi rodzice, gdy przychodzą z pracy, od razu włączają telewizor, który jest włączony aż do wieczora, choć rodzice zajmują się innymi rzeczami..

Komentarz został ukrytyrozwiń

'A więc- kochajmy się'- Pointa podobna do haseł hipisowskich ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moi rodzice zakupili pierwszy swój telewizor KORAL, abyśmy mogli zobaczyć transmisję na żywo z pierwszego lądowania ludzi na Księżycu.
:) Czarno-biały świat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.