Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4320 miejsce

Polanica Zdrój - spacerkiem po uzdrowisku i okolicy [Galeria]

Polanica Zdrój jest znanym uzdrowiskiem w Kotlinie Kłodzkiej. Miasto nad Bystrzyca Kłodzką pod Górami Stołowymi i Bystrzyckimi, bez śródmieścia, rynku. Spacery po uzdrowisku zapewniają jednak doskonały relaks i dostarczają moc niezapomnianych wrażeń.

1 z 17 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Polanica Zdrój - Dworzec autobusowy.Fot. Dorota Michalczak
Polanica Zdrój - Dworzec autobusowy.
Fot. Dorota Michalczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Spokojne okolice.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ryszardzie - to jeszcze nie koniec mojej polanickiej wyprawy.
Niestety nie udało mi się wszędzie dotrzeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stanisławie W. skorzystam z podpowiedzi. Może kiedyś uda mi się bardziej poznać miasta Dolnego Śląska.
Tak po cichu marzę o wyjeździe w okolice Bogatyni na kilka dni, ale to dopiero we wrześniu. Może mi się uda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dorotko, przypomniałaś mi miejsca, w których byłem ładny szmat czasu temu. Takie "odświeżenie pamięci" dobrze mi zrobiło... Dzięki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław W.
  • Stanisław W.
  • 09.02.2012 19:03

Dorota Michalczak>Poważnie polecam południową część dolnego śląska w każdym miasteczku jest coś bardzo ciekawego,bardzo wiele miejscowości ma w nazwie Zdrój jest tak dużo magicznych miejsc że trudno by było opisać.Proponuję wejść na Onet.FotoPL. katalog i wpisać jakąkolwiek miejscowość tam są albumy pełne pięknych zdjęć ;np.zamek Książ,Złoty Stok-/od 900lat była kopalnia złota/,Lądek Zdrój,Bystrzyca Kłodzka, Stronie śląskie, Paczków,/Polskie Carcason/ Otmuchów /zamek ze schodami dla koni,lato kwiatów znane na cały kraj/Srebrna Góra,Kłodzko /olbrzymia Twierdza, most kamienny podobny do mostu Karola w Pradze/dalej Kudowa Zdrój,i Czermna z kaplicą z ludzkich kości i czaszek/dalej Wambierzyce,Karłów,/Park Narodowy Gór Stołowych/Duszniki Zdrój,dalej;Jedlina Zdrój,Wałbrzych,/z zamkiem Książ/Szczawno Zdrój,dalej Karpacz, Kowary z parkiem miniatur budowli,zamków i pałaców/Szklarska Poręba,Świeradów Zdrój/dużo sanatoriów /podaję tylko część miejscowości które przyszły mi na myśl,można też na You Tube spotkać dużo krótkich filmików o tych przepięknych okolicach proszę mi wierzyć zjeździłem całą Polskę od Świnoujścia po Bieszczady i od Krynicy Morskiej po Bogatynię .Teraz emerytura czasu by nie brakło ale jakoś ciężej się ruszyć człowiek przywiązuje się do ogródka i tak leci.Pozdrawiam .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stanisławie W. zobacz tutaj link link :).
W Polanicy byłam pierwszy raz, z rozmów z kuracjuszami będącymi w tym miasteczku po raz kolejny dowiedziałam się że zmienia się i pięknieje z roku na rok. Remontowano park, odnawiano budynki.

Nie byłam w Wambierzycach, Książu. Kłodzko widziałam tylko tyle co z autobusu, tak samo Bardo Śląskie i tez mnie urzekły te miasteczka.

Zakopanego też nie znam, i chyba nie będzie mi tam dane być.
Jednak Polanicę proponuje ponownie odwiedzić - to magiczne miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław W.
  • Stanisław W.
  • 09.02.2012 11:25

Dorota Michalczak/>Moim celem nie było popsucie czy zniesmaczenie dyskusji jeśli tak to jest odczytane to przepraszam,gorsze zdarzenia ludzi spotykają i nikt się nad tym nie rozwodzi.Tak mi się to po prostu nasunęło,czytam ;Polanica; acha byłem tam ;skojarzenia ; duże szachy w parku,Kolumbina lub Kolombina,taka restauracja,pijalnia przy niej kawiarnia,przed długi szeroki deptak no i co? no właśnie kuriozalny mandat,ciekawy jestem czy obecnie też to powietrze przed strumykiem i za ma tą niewidzialną granicę i nie miesza się z powietrzem tamtym uzdrowiskowym,to tak jak kiedyś były wagony PKP bez przedziałów i połowa była dla palących, a druga nie.Pomimo wszystko Dolny Śląsk jest przepiękny znam cały w Książu byłem na praktyce,właściwie byłem prawie wszędzie pół życia mieszkałem niedaleko w Nysie.Od 22 lat mieszkam w pomorskim ostatni raz byłem w2007r. w Bożkowie,Karłowie Wambierzycach,Nowej Rudzie Slupcu i Kłodzku.Tamto zdarzenie było dość dawno chyba pod koniec lat 90-tych,czas tak szybko biegnie że wydaje się że wszystko było ,,wczoraj,Byłem w tak wielu miejscach że trudno mi określić dokładnie,ale to nie istotne fakt jest faktem.Jeszcze raz podkreślam że Dolny Śląsk jest przepiękny szkoda że tyle budowli pałacowych niszczeje jak zobaczyłem moją dawną szkołę Pałac w Bożkowie to się po kryjomu rozpłakałem.Błąd robią ci którzy jadą do Zakopanego i ,dreptają ,po Krupówkach.Polecam Książ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stanisławie W. kiedy poczęstowano Cię tym mandatem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław W.
  • Stanisław W.
  • 08.02.2012 17:47

Dojechałem w nocy do ośrodka parking jest własnością a może był fabryki dywanów od pijalni droga pod górę. Być może była jakaś tabliczka że do strumienia wolno a dalej jest strefa tzw.turystyczna ale jej nie zauważyłem .Wytłumaczono mi że nie płacę za parkowanie tylko za to że przejechałem tą ,,zakazaną,, ulicą. Wypadało by helikopterem przenosić samochody nad tą ulicą.Kuriozalny sposób zarabiania na turystach,tym bardziej że ta droga jest chyba przelotowa bo dalej nic nie ma.Ciekawe jak poruszają się miejscowi czy w stosunku do nich też stosują takie niby prawo.Skutecznie odstraszają turystów, albo ,władze mają udział w parkingu który był kilkaset m. przed strumykiem.w wielu miejscowościach zamiast zorganizować parkingi to rozbudowują straże miejskie ,gminne by ściągać haracze.Kończyłem technikum w Bożkowie właśnie w Kotlinie Kłodzkiej i mam sentyment do tych terenów ale co prawda to absurd POlanicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stanisław W dokładnie rozumiem zawsze miałam w pewnej miejscowości x parking darmowy a teraz za godzine sie płaci 5 zł a gdzie nie zaparkujesz to wdepnie sie na niedozwolone ...........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.