Facebook Google+ Twitter

Polański może opuścić dziś areszt

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-30 07:30

Od soboty w domu reżysera w Gstaad specjaliści instalują urządzenia do monitoringu. Budynek jest w ten sposób przygotowywany do tego, aby Polański mógł w nim odbywać areszt domowy.

Jeżeli specjaliści od zabezpieczeń i monitoringu zdążą zainstalować urządzenia, a Roman Polański wpłaci kaucję, to jeszcze dziś będzie mógł opuścić areszt.

W ubiegłą środę Federalny Sąd Karny w Bellinzonie przychylił się do prośby reżysera o zwolnienie go za kaucją. Jej wysokość ustalono na równowartość około 12 milionów złotych. Polański będzie musiał nosić na nodze opaskę umożliwiającą elektroniczny dozór. Został też zobowiązany do pokrycia kosztów monitoringu.

Reżyser nie będzie mógł opuszczać swojego domu. Będzie jednak mógł przyjmować gości, telefonować, a być może również pracować nad nowym filmem.

Roman Polański został zatrzymany w Zurychu 26 września na podstawie amerykańskiego nakazu aresztowania. Amerykanie zarzucają reżyserowi, że ponad 30 lat temu uwiódł 13-latkę, co w stanie Kalifornia jest uznawane za gwałt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.