Facebook Google+ Twitter

Polański nie wyjdzie z aresztu. Nie zapłacił 3 mln euro kaucji?

Rzecznik szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli poinformował, że reżyser na pewno nie wyjdzie na wolność przed poniedziałkiem. Nie zostały spełnione wszystkie warunki zwolnienia.

 / Fot. KARIM SELMAOUI/PAPPrawdopodobnie chodzi o 3 mln euro kaucji lub o problemy z zapewnieniem transportu do willi Polańskiego w Gstaad.

W środę TVN24 podał, że Roman Polański opuści areszt ekstradycyjny, w którym przebywał od 27 września br. Szwajcarski wymiar sprawiedliwości zgodził się na zwolnienie reżysera po zapłaceniu kaucji w wysokości 3 milionów euro (4,5 mln franków szwajcarskich). Polański będzie ponadto zobowiązany do zdeponowania dowodów tożsamości i przebywania w swojej rezydencji pod kontrolą elektroniczną.

TVN24, powołując się na stronę internetową szwajcarskiego sądu podaje, że kwota, którą ma zapłacić reżyser powinna być wystarczająca, by oskarżony nie próbował ucieczki. 3 miliony euro to podobno pokaźna część jego majątku.

 / Fot. Andrzej Rybczyński/PAP76-letni Roman Polański na pewno nie opuści aresztu natychmiast. Szwajcarski wymiar sprawiedliwości ma 10 dni na decyzję o ewentualnym odwołaniu się od środowego wyroku sądu w Bellinzonie. Jednak jak podaje agencja Reutera powołując się na słowa minister sprawiedliwości Eveline Widmer-Schlumpf, do odwołania nie dojdzie. - Nie widzę powodów by odwoływać się od tej decyzji - oświadczyła Widmer-Schlumpf.

Mimo decyzji o zwolnieniu Polańskiego Szwajcaria cały czas rozważa wniosek Stanów Zjednoczonych o ekstradycję oskarżonego o gwałt reżysera. Od decyzji sądu federalnego rozpatrującego ten wniosek reżyser będzie mógł się odwołać.

----
Roman Polański jest oskarżony od przeszło 30 lat o uwiedzenie trzynastoletniej wówczas Samanthy Gailey. W stanie Kalifornia uprawianie seksu z osobą nieletnią jest automatyczne klasyfikowane jako gwałt. Podczas postępowania karnego pod koniec lat 70. Polański zbiegł z USA do Francji.

Źródło: www.tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Jest szansa , że w poniedziałek Roman P. wyjdzie z aresztu śledczego i zostanie przetransportowany do Gstaad. Tam już nań czyha zgraja paparazzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No. szczerze mówiąc. gotówkę wyłożyć na stół tak niebagatelną to jest dość duża sztuka , nawet dla bardzo bogatych i najbogatszych. Nikt dziś nie trzym "płynnej forsy" czyi gotówki w takiej ilości. To nie takie proste w kilka dni spienieżyć papiery wartościowe i inne wartości. Na dodatek w obecnym giełdowym kryzysie to bardziej trudne. O ile słyszałam adwokaci proponowali by w skład kaucji wchodziła nieruchomość szwajcarska, ale takie fanty mają wartość również płynną. dziś taką, a jutro gdy sprzedać trzeba , to całkiem inną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2009 20:49

Nie ma takiej opcji, żeby ktoś był ponad - Dura lex, sed lex :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto jest reżyserem najbardziej kasowego filmu z 2011 roku? W niesamowity sposób nasz reżyser zapewnił sobie sukces medialny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2009 10:59

Janku, i tak w moim przypadku jest zawsze i przez życie całe! Słyszę: "Gdzie nie można kochać - tam trzeba MIJAĆ"... Dlatego, powtarzam za poetą: "Z serca pożytek niewielki, / Dlatego mam karmelki - dla Dam". Pani Urszulo, chyba zacznę pisać treny, pełne tremy, wysyłając do Pani puste koperty i "żółte kalendarze".... W końcu - to nic nie kosztuje, że sobie pomarzę..... :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Janie!
Kolana Marka wielce szanuję,
I doń całego sympatię czuję,
jednak stanowczo nadmienić muszę,
że na ofertę się jednak nie skuszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale pyta, kiedy ma okres... czy ja wiem, czy on taki dżentelmen zaraz :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ! Widzę że można tutaj " wytrawne wino " skosztować !
Pozdrawiam
No a co do Polańskiego, proponuję dać sobie spokój. Kiedyś napisałem co powinien zrobić. Zastanawiam się co jest większą zbrodnią? Sprawa Polańskiego czy kradzież 37 tysięcy ton zboża, za co nie spadł gościowi nawet jeden włosek. A konsekwencje to ubóstwo setek tysięcy dzieci w Polsce ! I to udawanie że nic się nie stało !

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.11.2009 21:07

:-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Janie!
Serce nie sługa,
jakkolwiek w zalety Pana Marka ufa,
z oferty powyższej jednak korzystać nie będzie,
nadmieniając, że kobiet pełno jest wszędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.