Facebook Google+ Twitter

Polański w Polsce. Przyjechał na pogrzeb J. Morgensterna

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2011-09-12 16:49

Roman Polański wziął w poniedziałek udział w pogrzebie reżysera Janusza Morgensterna na warszawskim Cmentarzu Wojskowym. Przyjazd twórcy "Noża w wodzie", który w ostatnich latach był w Polsce rzadkim gościem, stanowił dla środowiska polskich filmowców spore zaskoczenie.

 / Fot. Fot. Roland Weihrauch/PAPOstatnio Polański spotkał się z publicznością w Polsce w lipcu 2008 roku. Na plaży w Sopocie odsłonięto wówczas rzeźbę "Dwaj ludzie z szafą" autorstwa Pawła Althamera i Jacka Adamasa, nawiązującą do słynnej etiudy reżysera. W uroczystości tej wziął wtedy udział także m.in. Janusz Morgenstern.

Dwa lata wcześniej, w grudniu 2006 r., Polański odebrał w Warszawie Nagrodę za całokształt twórczości, którą uhonorowała go Europejska Akademia Filmowa (EFA). Ceremonia wręczenia przyznawanych przez EFA prestiżowych Europejskich Nagród Filmowych odbyła się wówczas w stołecznej hali EXPO XXI.

"To poruszająca chwila otrzymać tę nagrodę, zwłaszcza w Warszawie. Z jakiegoś dziwnego powodu w tym mieście zdarzają mi się tylko dobre rzeczy" - mówił wtedy Polański, odbierając nagrodę. Oprócz Polańskiego, na warszawskiej gali EFA gościli m.in. Pedro Almodovar i Penelope Cruz, którzy zostali uhonorowani za pracę na planie filmu "Volver".

Więcej przeczytasz w Dzienniku Łódzkim.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 13.09.2011 21:27

No tak tutaj wśród rodzimych pedofilów może czuć się bezpiecznie. W Ameryce już dawno zrobiliby z jego d...y jesień średniowiecza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 12.09.2011 23:17

Podziwiam oddanie,ale i cynizm!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.