Facebook Google+ Twitter

Polcon 2015. Kolejne święto miłośników fantasy, horrorów i LARP-ów w Poznaniu

20 sierpnia ruszy w Poznaniu 30. edycja Polconu, czyli święta miłośników fantasy, horrorów, LARP-ów, mangi i cosplayu.

 / Fot. Łukasz Gdak/Polska PressPolcon, czyli najstarszy i największy konwent fanów fantastyki wraca do Poznania i to właśnie w naszym mieście odbędzie się jubileuszowa, 30. edycja tego święta miłośników fantasy, horrorów, LARPów, mangi i cosplayu.

Polcon 2015 odbędzie się od 20 do 23 sierpnia 2015 r. na campusie Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo. Poznań ponownie przemieni się w niesamowite centrum wyobraźni, goszcząc twórców, fanów i miłośników szeroko rozumianej fantastyki. W tym czasie w kampusie Politechniki Poznańskiej odbędzie XXX edycja Polconu, jednej z najważniejszych imprez konwentowych w Polsce i Europie.

- W poprzednich latach Polcon za każdym razem był organizowany przez fanów z innego miasta. W tym roku, z okazji 30-lecia imprezy, zdecydowaliśmy się połączyć siły i doświadczenie 6 klubów działających w całej Polsce – wyjaśnia Klaudia Heintze, Główny Koordynator Polconu 2015. – Pozwoliło nam to zaplanować i realizować bardzo zróżnicowaną imprezę, w której każda osoba interesująca się kulturą, będzie mogła znaleźć coś ciekawego dla siebie, niezależnie od tego, czy jest fanem fantastyki od wielu lat, czy też dopiero zaczyna swoją przygodę w tym świecie.

Polcon to spotkania z wieloma znamienitymi autorami, publicystami, tłumaczami i wydawcami, poszukiwanie połączeń kulturowych i medialnych pomiędzy Yodą, Harrym Potterem i Katniss Everdeen.

 / Fot. Łukasz Gdak/Polska PressListę gości, z którymi będzie można się spotkać w ramach bloku literackiego i komiksowego otwierają takie nazwiska jak Joe Abercrombie, Wiktor Noczkin, Bogusław Polch i Andrzej Sapkowski. Na zakończenie Polconowych spotkań, rozmów i konkursów odbędzie się uroczysta Gala Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień literackich w Polsce. Wszyscy odwiedzający konwent będą mogli oddać swoje głosy na nominowane wcześniej utwory literackie.

Równolegle, od wczesnego rana do późnego wieczora, będzie można odkrywać i rozwijać swoją miłość do gier fabularnych i LARPów. Nie zabraknie też mangi i anime. W przygotowanych prelekcjach, warsztatach i konkursach królować będzie muzyka, film, moda, historia i azjatyckie tradycje.

Warto także zwrócić uwagę, że Polcon to nie tylko literatura, komiksy i filmy fantastyczne, ale także nauka i różnego typu pokazy. W blokach popularnonaukowym i atrakcji towarzyszących znaleźć można będzie wystawy, pokazy i warsztaty sięgające do fizyki, mitologii, medycyny, czy psychologii, a także pokazy walk rycerskich, warsztaty tańców dawnych i nowych, turnieje, spektakle teatralne, czy też pokazy ogniomistrzów.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.