Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10954 miejsce

Połczyn Zdrój. XIX Forum Mediów Polonijnych

Już do odwrotu głos trąbki wzywa.Niestety poniedziałek 12 września był ostatnim dniem pobytu. Odbyło się podsumowanie i zakończenie Forum. Za rok jubileuszowe już XX Międzynarodowe Forum Prasy Polonijnej Tarnów.

Herb Połczyna Zdrój / Fot. zbiory własneLogo Światowego Forum Mediów Polonijnych / Fot. zbiory organizatoraGościnne podwoje sanatorium „Gryf” było w dniach 07 - 12 września bazą wypadową uczestników XIX Międzynarodowego Forum Mediów Polonijnych na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Uczestnicy zwiedzili wiele przepięknych miejscowości tego regionu jak przykładowo: Szczecin, Czaplinek, Karlino, Wałcz, Drawno, Ustronie Morskie i inne mniejsze miasteczka.

Pani Barbara Nowak Burmistrz Połczyna - Zdroju / Fot. Fot. Henryk CzechowskiPołczyn Zdrój to piękna miejscowość uzdrowiskowaTablica witająca turystów / Fot. Fot. Henryk Czechowski w powiecie świdwińskim na terenie województwa
zachodniopomorskiego. Miejscowość położona jest na Pojezierzu Drawskim. Lasy bukowe, wzgórza morenowe sprawiają,że okolica jest też nazywana„Szwajcarią Połczyńską”. Tradycje uzdrowiskowe tego regionu sięgają już XVII wieku.

W 1688 r odkryto lecznicze działania źródeł wód mineralnych Pijalnia wód mineralnych / Fot. Fot. Henryk Czechowskii borowiny do leczenia chorób reumatycznych. Borowina błotna ma zastosowanie w leczeniu zwyrodnieniu stawów i chrząstekTablica informacyjna / Fot. Fot.Henryk Czechowskistawowych, stanów pourazowych stawów, kości, okostnej i mięśni. Często stosowana jest w chorobach kobiecych tj. bezpłodność, przewlekłe zapalenia przydatków, zmiany przy chorobach układu pokarmowego, dróg żółciowych i wątroby.

W tym rejonie jest wiele źródeł leczniczej solanki wykorzystywanej do leczenia dróg oddechowych. Połczyńskie kąpiele wodolecznicze z zastosowaniem solanki,powodują zwiększenia ukrwienie i wspierają procesy przemiany materii. Stosowanie kąpieli solankowych sprzyja leczeniu dolegliwości reumatycznych, kręgosłupa, stawów oraz w chorobach skóry.

Na terenie Uzdrowiska jest kilka sanatoriówdrogowskaz do obiektów sanatoryjnych / Fot. Fot. Henryk Czechowski jak Wejście do budynku sanatorium Gryf / Fot. Fot. Henryk CzechowskiGryf, Podhale, Borkowo, Irena, które posiadają podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Obecnie Połczyn jest to jeden z głównych ośrodków leczenia chorób reumatologicznych i ginekologicznych.

Obok uzdrowiskowych zalet miejscowość posiada wiele ciekawostek oraz atrakcji. Część miasta znajduje się w rejestrze zabytków. Śródmiejska część Połczyna Zdrój ma zachowany dawny układ urbanistyczny. Urokowi miejscowości nadaje liczne oraz przepięknie utrzymana zieleń. Obok rynku znajduje się zamek Piękne lasy i jeziora / Fot. Fot. Henryk Czechowskizwiązany z rodem Gryfitów.

 / Fot. Fot. Henryk CzechowskiGmina Połczyn to prawie 40% lasów gdzie głównie króluje sosna oraz lasy liściaste między innymi dominuje Buk. W lasach dominuje zwierzyna głównie jelenie, sarny, daniele, dziki, lisy oraz inna drobna dziko żyjąca zwierzyna jak kuny, zające.
W rejonie znajdują się liczne leśnie ośrodki hodowlane jeleni, danieli, dzików.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja się chyba rozpłaczę. Dlaczego ja nie mogę napisać czegoś tak wspaniale promującego miasto w którym mieszkam, jak to Heniu zrobił? Dlaczego u nas - głównie - zauważa się dewastowanie, miast budowanie. Jeśli się coś buduje, to szkaradnego, tak jak - chociażby - obiekt zwany CH Galaxy w samym centrum Szczecina. Obiekty na Wałach Chrobrego zbudowali Niemcy, a Zamek Książąt Pomorskich PRL-owscy Komuniści. Zobaczymy jak będą wyglądały nowo budowane obiekty, Galeria Handlowa Kaskada, po Grzybku przy Bramie Portowej i ten z drugiej strony Al Wyzwolenia w szczycie Poczty. Może wtedy będzie na czymś nowym oko zawiesić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.