Facebook Google+ Twitter

Pole Widzenia - multimedialna uczta dla ucha i oka

22 sierpnia ruszył w Toruniu Festiwal Pole Widzenia organizowany przez otwarte zaledwie parę miesięcy temu Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu".

 / Fot. www.csw.torun.plFestiwal wiąże się z obchodami jubileuszu 60-lecia Polskiej Animacji i potrwa dziś do północy. Celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie dorobku animacji i sztuki wideo w sposób nietypowy – tłem wydarzeń jest tu średniowieczna architektura miasta.

Ruchome obrazy wyświetlane są na południowej fasadzie zabytkowego Ratusza Staromiejskiego oraz na jego dziedzińcu, wszystko dzięki ogromnym ekranom umieszczonym w tych właśnie lokalizacjach. Dzięki temu sprytnemu połączeniu sztuka wychodzi na ulice, by nawiązać kontakt z odbiorcą, stać się dostępną dla każdego. Pozostałe prezentacje mają miejsce w Kinie Centrum w CSW, tak jak choćby wczorajszy wykład Piotr Wyrzykowskiego, wzbogacony o projekcję jego własnych prac, czy pokazy wideo Łukasza Gronowskiego, Dariusza Kowalskiego, Małgorzaty Dobke, Agnieszki Kalinowskiej.

Dziś osobny fragment festiwalu poświęcony w całości animacji dla najmłodszych, a wieczorem multimedialne widowisko – instalacja wideo Doroty Chilińskiej i Andrzej Wasilewskiego, projekcje wielkoformatowe Wojciecha Hoffmanna, pokaz animacji studentów ASP Poznań i UMK Toruń, wszystko to zwieńczone filmami Mariusza Wilczyńskiego z muzyką na żywo w wykonaniu Fisz Emade i DJ Eprom.

Szczegółowy program festiwalu dostępny na stronie: http://www.csw.torun.pl/aktualnosci/pole-widzenia-1

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.