Facebook Google+ Twitter

Poleć książkę premierowi!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-26 17:37

27 kwietnia o godzinie 11.00, podczas konferencji prasowej organizowanej w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego będzie można porozmawiać z organizatorami akcji "Polećmy książki premierowi".

 / Fot. Granice.pl - wortal literackiW ramach akcji “Polećmy książki premierowi” pragniemy zwrócić uwagę na niechęć wobec czytania książek, powszechną nie tylko wśród polityków oraz rozpocząć dyskusję na temat rozwiązań, które mogłyby ten stan rzeczy zmienić, a zarazem zachęcić internautów do polecania i lektury wartościowych książek. Nie jest to jednak inicjatywa o charakterze politycznym.

W sobotę 23 kwietnia zamknęliśmy listę tytułów zgłoszonych przez internautów podczas akcji “Polećmy książki premierowi”.
W pierwszym etapie przedsięwzięcia internauci zaprezentowali książki, które najchętniej poleciliby premierowi Donaldowi Tuskowi. O akcji szeroko informowały media ogólnopolskie oraz regionalne. Lista niemal 200 tytułów trafiła obecnie do jurorów, którzy wybiorą 25 najbardziej interesujących pozycji. Dziesiątkę książek, które przekażemy premierowi podczas Warszawskich Targów Książki, wybiorą czytelnicy w głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej www.czytambolubieto.pl Wraz z książkami, do premiera trafi lista postulatów, wskazująca na najważniejsze bolączki i problemy, blokujące rozwój czytelnictwa w Polsce.

Z wielką radością pragniemy Państwa zaprosić na konferencję prasową, poświęconą naszej akcji, jak również problemom czytelnictwa i podsumowaniu tegorocznego Światowego Dnia Książki. Podczas konferencji opowiemy o realizowanych przez nas akcjach: “Czytam, bo lubię to” i “Polećmy książki premierowi”. Po jej zakończeniu będziemy do Państwa dyspozycji, chętnie odpowiemy również na wszelkie pytania.

Konferencję organizuje Porozumienie Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców, a wezmą w niej udział:
- Beata Stasińska – przedstawicielka Ruchu Obywatele Kultury;
- Marcin Beme – realizator akcji „Ania z Zielonego Wzgórza w autobusach”;
- Sławomir Krempa, Michał Świgoń – organizatorzy akcji „Czytam bo lubię to” oraz “Polećmy książki premierowi”;
- Grzegorz Gauden – dyrektor Instytutu Książki.

Szczegółowe informacje o naszych inicjatywach znajdziecie Państwo na stronie internetowej: http://czytambolubieto.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.