Półfinał pucharu Anglii dla Chelsea Londyn

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2009-03-07 17:46

Zgodnie z przewidywaniami pierwszy mecz VI rundy Pucharu Anglii zakończył się zwycięstwem Chelsea. Pojedynek z Coventry City londyńczycy wygrali 2:0.

Alex, John Terry i Michael Ballack / Fot. PAP/EPAMecz czołowej drużyny Premiership, z trzynastym zespołem Championship po raz pierwszy odbył się na nowym stadionie Coventry – Ricoh Arena. W dotychczasowych pojedynkach pomiędzy tymi drużynami, to drużyna City wygrywała częściej.

Sobotnie spotkanie nie należało do nadzwyczaj ciekawych. Od początku przeważało Chelsea, to właśnie zawodnicy tego klubu dyktowali tempo gry. Pierwsza bramka padła w piętnastej minucie meczu jej autorem był Didier Drogba. Ciemnoskóry napastnik odebrał piłkę obrońcy gospodarzy Scottowi Dannowi, po czym minął bramkarza i z ostrego kąta uderzył tuż przy lewym słupku.

Drugi gol padł po błyskawicznej kontrze "The Blues". Po świetnym zagraniu Quaresmy bramkę zdobył Brazylijczyk, Alex. Miało to miejsce w siedemdziesiątej drugiej minucie meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Było to szóste kolejne zwycięstwo we wszystkich rozgrywkach drużyny Chelsea pod wodzą nowego szkoleniowca, Guusa Hiddinka.

Coventry City - Chelsea Londyn 0:2 (0:1)
Bramki: Didier Drogba (15), Alex (72)

Coventry: Westwood - Wright, Dann, Turner, Hall - Henderson, Gunnarsson, Doyle (59. Beuzelin), Eastwood - Best, Morrison.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Terry, Alex, A.Cole - Lampard, Mikel (65. Essien), Ballack, Malouda - Drogba (80. Di Santo), Kalou (46. Quaresma)