116586 miejsce

Półfinał Pucharu CEV. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał!

Półfinał Pucharu CEV. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał pierwsze spotkanie z drużyną Dinamo Krasnodar 3:0. Oznacza to, że drużyna prowadzona przez trenera Waldemara Kawkę jest już jedną nogą w finale!

/ Fot. LOGOW pierwszym secie pojedynku dużą przewagę osiągnął zespół MKS-u, który na pierwszą przerwę schodził z prowadzeniem 8:3. W kolejnej fazie spotkania sytuacja nie uległa zmianie. Podczas drugiej przerwy technicznej na tablicy widniał wynik 16:8. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem drużyny z Dąbrowy Górniczej 25:14.

Podczas drugiego seta drużyna z Krasnodaru sprawiła nieco większe problemy zespołowi gospodarzy. Do drugiej przerwy technicznej mogło się wydawać, że i ten set będzie łatwy i szybki, jak poprzedni, gdyż przy stanie 16:11 drużyna przyjezdnych zabrała się za odrabianie punktów, lecz zabrakło nieco czasu i także ten set padł łupem Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Wynik 25:20.

Impel Gwardia Wrocław vs Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 - fotorelacja

Trzeci set już od początku wypełniała walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć wyraźnej przewagi. Przy stanie 18:20 trener Waldemar Kawka wziął czas. Okazało się, że było to bardzo dobre posunięcie, bo już po trzech akcjach wynik zmienił się na 21:20. Końcówka seta była nerwowa; przy stanie 24:23 w pole zagrywki poszła Agata Pura, by po chwili zaaplikować asa serwisowego.

Na koniec mieliśmy przykład niekulturalnego zachowania zawodniczek Dinamo Krasnodar, które nie chciały podziękować zawodniczkom gospodarzy za grę.

Spotkanie przez pierwsze dwa sety przebiegało pod dyktando drużyny z Zagłębia Dąbrowskiego. W trzecim secie walkę próbowała nawiązać drużyna z Krasnodaru, lecz na nic się to zdało i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza jest już jedną nogą w finale Pucharu CEV.