Facebook Google+ Twitter

Police: Jan Kulczyk chce przejąć Zakłady Chemiczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-12 13:41

Zakłady Chemiczne w Policach chce kupić Jan Kulczyk. Jeden z najbogatszych Polaków ma podobno zainwestować także w Zakłady Azotowe w Puławach. Rozmowy na ten temat toczą się od dłuższego czasu.

Według posła Prawa i Sprawiedliwości Joachima Brudzińskiego - to duża szansa dla zakładów w Policach. Brudziński mówi, że jeżeli polski inwestor będzie chciał kupić Zakłady Chemiczne Police, to jest to bardzo dobra koncepcja. Dodaje, że ważne jest, by transakcja była transparentna.

Poseł PiS Joachim Brudziński zaznaczył, że inwestor powinien spełnić podstawowy warunek, jakim jest utrzymanie produkcji w zakładach chemicznych. Przyznaje, że wspiera pomysły zakupu przedsiębiorstw przez polskich przedsiębiorców - zarówno w przypadku stoczni i Polic.

Jan Kulczyk jest utalentowanym przedsiębiorcą i tym samym byłby poważnym kandydatem do naprawy sytuacji spółki w Policach - tak sprawę komentuje Arkadiusz Litwiński poseł PO. Parlamentarzysta mówi, że choć Jan Kulczyk jest postacią kontrowersyjną, to jego przedsięwzięcia biznesowe można uznać za udane. Dodaje, że ktoś taki jest poważnym kandydatem do naprawy sytuacji w Policach.

Związki zawodowe działające w Zakładach Chemicznych Police sceptycznie oceniają zamiary inwestycyjne Jana Kulczyka. Obawiają się przede wszystkim grupowych zwolnień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.