Facebook Google+ Twitter

Policja: Albo spotkanie z premierem albo manifestacja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-21 16:26

Policyjni związkowcy domagają się od premiera, by spotkał się z nimi do końca miesiąca. W przeciwnym wypadku zapowiadają, że przeprowadzą manifestację w Warszawie. Związkowcy domagają się zagwarantowania wypłacenia do końca roku zaległych świadczeń socjalnych. Zaległości wobec policjantów liczone do końca roku wynoszą blisko 150 milionów złotych.

Wiceszef Związku Zawodowego Policjantów Tomasz Krzemieński podkreśla, że nie chodzi o samo spotkanie z premierem. Krzemieński zaznacza, że w spotkaniu powinni uczestniczyć też szefowie resortów finansów i spraw wewnętrznych. Jedynie uzyskanie gwarancji wypłat zaległości do końca roku może powstrzymać ogólnopolską demonstrację w stolicy - przekonuje wiceprzewodniczący.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski tłumaczy, że kilka dni temu odbyło się spotkanie związkowców z komendantem głównym i wiceszefem MSWiA Adamem Rapackim. Ustalono, że kolejne odbędzie się dopiero po 15 listopada, kiedy będą dokładniejsze informacje o policyjnym budżecie.

Rzecznik przypomniał, że możliwości finansowe policji są uzależnione od budżetu państwa. Sokołowski dodał, że związkowcy zostali poinformowani, że na spłatę zaległych dodatków policja dostała dodatkowe 30 milionów złotych z budżetu państwa. Związkowcy odpowiadają, że chcą mieć pewność, iż długami z tego roku nie będzie obciążony przyszłoroczny budżet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.