Facebook Google+ Twitter

Policja apeluje o ostrożność z petardami

Już za kilka dni pożegnamy stary rok, witając przy tym nadchodzący rok 2010. Policja apeluje do nas o ostrożność podczas zabawy z fajerwerkami oraz petardami.

Fejerwerki / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Bratislava_New_Year_Fireworks.jpgTo właśnie fajerwerki i petardy stają się największym zagrożeniem w sylwestrową noc. W rękach osób nietrzeźwych oraz dzieci są to naprawdę niebezpieczne materiały. Co roku dochodzi do wypadków, w których petardy powodują uszczerbki na zdrowiu poszkodowanych.

Kilka rad które udziela nam policja:
- Kupujmy petardy i fajerwerki w sprawdzonych wcześniej sklepach, policja odradza kupowanie na bazarach oraz ulicznych straganach.
- Fajerwerki powinny zawierać instrukcję w języku polskim określającą zasady bezpiecznego użytkowania, numer katalogowy produktu, nazwę producenta lub nazwę importera oraz znak dopuszczenia produktu do sprzedaży. Na opakowaniu powinna także znajdować się data ważności.
- Fajerwerków nie powinniśmy odpalać w grupie osób, z ręki, na balkonie, z okna czy z dachu. Materiały takie najlepiej odpalić na równej nawierzchni, tak aby petardy się nie przewróciły.
- W żadnym wypadku nie powinniśmy ponowie odpalać niewypałów, nie wrzucajmy ich do ogniska.

Mundurowi informują także o czworonogach, które boją się wybuchów. Powinniśmy zapewnić im spokój w sylwestrową noc. Policja ostrzega, by dzieci nigdy same nie odpadały fajerwerków, powinny to robić pod opieką osób dorosłych.

Za niewłaściwe oraz nieostrożne obchodzenie się z materiałami pirotechnicznymi grozi nawet do 2 lat więzienia. Policja apeluje także o zgłaszanie przypadków sprzedaży petard osobom niepełnoletnim, sprzedawcom takim grozi kara grzywny, a nawet 2 lata więzienia.

Źródło: policja.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.