Facebook Google+ Twitter

Policja będzie kontrolować w długi weekend

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-14 17:04

Od dziś do niedzieli na polskich drogach należy spodziewać się wzmożonych kontroli policji. Będzie więcej patroli zarówno w wozach oznakowanych jak i nieoznakowanych.

Jak mówi młodszy inspektor Mariusz Wasiak z Komendy Głównej Policji, policjanci na pewno będą mieli dużo pracy i jak zwykle podczas długich weekendów wypisza więcej mandatów niż na co dzień. Główną przyczyną nakładanych kar jest nadmierna prędkość oraz jazda pod wpływem alkoholu.

Jak dodaje Wasiak pasażerowie którzy wsiadają do samochodu z nietrzeźwym kierowcą lub nie reagują na brawurowa jazdę, są współwinni ewentualnemu wypadkowi. Zdaniem Wasiaka pasażer ma prawo a nawet obowiązek zwrócic uwagę kierowcy, jeśli ten jedzie zbyt szybko lub wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu.
Najczęściej patrole policyjne kierowcy będą mogli spotkać na drogach krajowych, a także wyjazdowych z miast i dojazdowych do miejscowości turystycznych. W niedzielę podczas fali powrotów z weekendu nad głównymi trasami krajowymi pojawią się policyjne helikoptery.

Tylko w lipcu na polskich drogach zginęło 410 osób a policjanci zatrzymali niemal 16 tysięcy nietrzeźwych kierowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.