Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26681 miejsce

Policja chce odciąć od broni sportowców?

Czy zmiana zasad przechowywania broni ma podnieść nasze bezpieczeństwo? Nie. Nadinspektor Waldemar Jarczewski otwarcie argumentował, że ma ona ukrócić roszczeniowe postawy sportowców i kolekcjonerów.

Logo ROMB / Fot. ROMBJak udało się ustalić działaczom ROMB, dzięki staraniom byłego z-cy Komendanta Głównego Policji Waldemara Jarczyńskiego, policja rozpoczęła pracę nad zmianą rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącego zasad przechowywania broni.

Zmiany te budzą w środowisku strzeleckim sprzeciw, jeszcze nawet przed opublikowaniem nowego projektu rozporządzenia. Trudno żeby było inaczej. Z dokumentów do których dotarł ROMB wynika, że jedyne argumenty pana nadinspektora Jarczyńskiego przemawiające za zmianą obecnie obowiązujących przepisów, to konieczność utemperowania zapędów sportowców, którzy występują o pozwolenia na zbyt dużą, zdaniem policji, ilość sztuk broni. Drugim i wyjątkowo kuriozalnym argumentem jest przypomnienie przez pana Jarczyńskiego, że przepisy te nie zmieniały się od 2000 roku. Co znamienne, w uzasadnieniu nie było żadnych argumentów podważających skuteczność obecnie obowiązujących rozwiązań.

W środowisku strzeleckim można też spotkać się z opinią, że pan Jarczyński posuwając się do tak "milicyjnych" metod pośrednio potwierdził, że jest świadomy, iż narzucone wojewódzkim komendom interpretacje przepisów, na mocy których odmawiają one pozwoleń sportowcom występującym o większą liczbę sztuk broni, są bezzasadne i bezprawne.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

jan kowalski
  • jan kowalski
  • 08.05.2012 18:16

pan Jarczyński raczej nigdy żadnego samochodu nie kontrolował,jestem policjantem i legalnej broni się nie boje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 24.03.2012 19:45

pozwać polską 'milicję' do Strasburga,gdzie wam mendy do zachodniej policji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do: Puchacz

Teraz to jest kwestia zasad. Policja nie jest od stanowienia prawa. W zasadzie sam fakt, że policjanci tworzą rozporządzenia wykonawcze do ustaw, których celem jest odtworzenie starej ustawy to już skandal.


A na czym ma polegać zmiana? dowiemy się jak opublikują. Na razie znamy uzasadnieje które w skrócie brzmi "trzeba utemperować spotrowców" i "przepisy nie zmieniły się od 2000 r."

Notabene zmiana nie ma uderzać w ludzi których ty się boisz (bo oni będa mieć jedną-dwie sztuki) ale w bogatszych sportowców i kolekcjonerów którzy będą chcieli mieć więcej sztuk broni do różnych konkurencji. Notabene ostatnio weszło rozporządzenie wg ktorego jeżeli firma ochroniarska nie ma magazynu broni to kazdą sztukę broni musi trzymać w osobnej kasetce w osobnym pomieszczeniu. W rezultacie małe firmy które mają na stanie np 5 pistoletów, muszą w ciągu trzech lat zbudować magazyny lub zmienić biura na 5-pomieszczeniowe. Sam nie wiem, czy to głupota policjantów czy lobbing na rzecz dużych zaprzyjaźnionych firm, które magazyny mają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 08.03.2012 21:33

nie dziwie sie ze policja tak reaguje na broń u obywateli bo ma z tym kłopot .. jakbym pracował w policji też bym nie chciał by choćby .przy kontroli samochodu ktos do mnie strzelał kazdy tak reaguje w obronie własnych interesów,i własnego zdrowia... i na czym ma polegać ta zmiana przechowywania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.