Facebook Google+ Twitter

Policja drogowa w Elblągu przyjrzy się pieszym i rowerzystom

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego w Elblągu przeprowadzili 17 sierpnia pierwszą z zapowiadanych kontroli ruchu pieszych i rowerzystów.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Policja_Opel_Kraków.JPGWynikiem prowadzonej przez cały dzień akcji „Pieszy”, przygotowanej przez elbląską policję, skontrolowano 16 pieszych i 4 rowerzystów. Funkcjonariusze z ruchu drogowego bacznie przyglądali się pieszym popełniającym wykroczenia, np. przechodzącym przez jezdnię w miejscach do tego nieprzeznaczonych - informuje serwis info.elbląg.pl.

"Spośród 16 skontrolowanych, 5 z nich ukarano mandatami, a 11 policjanci pouczyli. Dodatkowo policjanci zatrzymali 4 rowerzystów i jednego ukarali mandatem" – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg.

Poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi, wchodzenie na jezdnię przed jadący pojazd lub zza pojazdu oraz przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym - to jak mówi Sawicki, główne przyczyny wypadków z udziałem pieszych. Czasem dochodzi do tego alkohol.

Policjanci zapowiadają, że tego typu akcje będą cyklicznie powtarzane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.