Facebook Google+ Twitter

Policja. Dymisje i awanse pod choinkę

24 grudnia br. minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek komendanta głównego Policji powołał na stanowisko zastępcy komendanta głównego Policji mł. insp. Andrzeja Szymczyka, zastępcę komendanta wojewódzkiego w Katowicach.

 / Fot. Archiwum Policji- "Życząc Panu samych sukcesów na stanowisku zastępcy komendanta głównego Policji proszę przyjąć drobny upominek – pióro, które będzie symbolizować tylko dobre, trafne, jedynie rozsądne, a przede wszystkim sprawiedliwe decyzje” – powiedział insp. Zbigniew Maj gratulując i witając nowego zastępcę.

Młodszy inspektor Andrzej Szymczyk podkreślił, że nowa funkcja to dla niego wielkie wyróżnienie, wyzwanie, ale też odpowiedzialność.

- „Panie Komendancie, bardzo dziękuję za tę nominację. To dla mnie duży zaszczyt, duma i honor oraz zwieńczenie  / Fot. Archiwum Policji
dotychczasowej służby. Panie Generale, Panie, Panowie oficerowie miło jest mi, że będę miał zaszczyt z wami współpracować. Służba kryminalna to dla mnie nie tylko służba ale też pasja” – czytamy w informacji KGP.

W wigilię ze stanowiska komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji odwołany został nadinsp. Igor Parfieniuk.
Pełnienie obowiązków powierzono insp. Renacie Skawińskiej, naczelnikowi Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji.

Tego samego dnia minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak odwołał: nadinsp. Dariusza Działo komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, nadinsp. Zdzisława Stopczyka komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, nadinsp. Ryszarda Wiśniewskiego komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 4 stycznia 2016 r. odwołał ze stanowiska zastępcy komendanta głównego Policji /od 15 maja 2013 r./ nadinsp. Wojciecha Olbrysia, odpowiadającego za logistykę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Pani Barbaro, to, że media o tym nie mówią nie oznacza, że nic się nie dzieje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

cała zapierducha wokół Trybunału , to nic tylko mydlenie oczu, a konkretnych działań mających przynieść te "owoce" jak nima tak nima. A idzie zima. A przecież podobno jest tyle do zrobienia, energetyka. służba zdrowia itd. itp.... a oddychać nie ma czym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, w natłoku nowych "problemów" z demokracją zupełnie o tej ustawie zapomniałem, dziękuję za przypomnienie. Również mam nadzieję, że nowy rząd się z niej wycofa, aczkolwiek widać, że teraz priorytetem jest sytuacja wewnętrzna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A propos "owoców", Panie Bartku. Wspaniałym probierzem tego, czy coś się zmieniło w naszym kraju ,czy też pozostaje "po staremu", będzie aktywność pana prezydenta Andrzeja Dudy w aspekcie uchylenia Ustawy Nr 1066 podpisanej przez poprzednika o tzw. "bratniej" pomocy w sytuacji kryzysowej w państwie. Uchylenie tej haniebnej ustawy nie skutkuje żadnymi konsekwencjami ze strony UE. To suwerenna decyzja państwa Polskiego. Czy tutaj PiS też wykorzysta pełnię władzy i będzie taki konsekwentny w patriotycznych poczynaniach? Tutaj będzie Pan miał doskonały papierek lakmusowy czystości intencji nowej władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet "podlizanie się" (ze strony TK) PiS-owi w sprawie OFE - na nic mu się zdało... PIS prezent przyjął, ale swoje zamiary wobec TK przeprowadza z całą konsekwencją. Wskazówka Pana Bartka o lasach państwowych jest bardzo trafna, tyle tylko, że w zestawieniu z obecną działalnością PiS-u świadczy ona o zachowaniu ciągłości mechanizmów władzy, które są tak bardzo charakterystyczne dla układów kartelowych. Przecież one się nie zmieniły. Nie ważne, która grupa jest aktualnie u władzy. Do niedawna rządził "w moim interesie Tusk, a teraz będzie robił to Kaczyński. Dla mnie nie ma większej różnicy. Nawet teraz jest lepiej, bo wszystko jest bardziej czytelne i przewidywalne.

Panie Bartku: po owocach ich poznacie! Zna Pan przecież tę maksymę.

Zbyt świeżo mam w pamięci zapewnienia wszystkich "miłościwie nam panujących", żeby dać sobie wmówić, że teraz będzie inaczej. Właściwie... to można powiedzieć, że będzie inaczej, bo zawsze jest "inaczej"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartłomieju, Wigilia to z jednej strony normalny dzień pracy a z drugiej dzień szczególny. Nawet jeżeli termin odwołań został ustalony wcześniej ( a na pewno tak było) to wskazanie 24 grudnia, jako dzień realizacji - dla mnie - jest nie do zaakceptowania.
Reasumując. Mamy fakt i odmiennie go oceniamy. Nie pozostaje nam nic innego jak przyjąć to do wiadomości.
Godziny obrad parlamentu. Nie do zaakceptowania jest północ i każda kolejna godzina glosowań. Tym bardziej 3, 47! Cieszę się, ze chociaż w tej kwestii jesteśmy zgodni. Nowa władza nie powinna "naśladować" starej władzy, skoro jej działania uznawała za naganne. Ani Ustawa o Lasach Państwowych ani ta o TK nie powinny być przegłosowywane nocą!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co do przegłosowywania ustawy o TK, to proszę sobie przypomnieć o jakiej porze była głosowana ustawa o lasach państwowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 4 stycznia 2016 r. odwołał ze stanowiska zastępcy komendanta głównego Policji"- tu też mamy podany termin odwołania, użyty czas przeszły, a data przyszła. Proszę zrozumieć, że w Wigilię nikt nie podejmował tego typu decyzji. To tylko termin roboczy (jakby nie było jest to dzień pracujący).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uprzejmie informuję, że w pierwszym komentarzu wypowiedziałam się na temat FORMY odwołań- data! inne kwestie pojawiły się jako "skutek uboczy".
Dziwię się, że Pan Marek uznał, że trzeba mi tłumaczyć "oczywistą oczywistość".
Szkoda, że można czytać już tylko Pana komentarze. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Małgorzato, dziwię się, że Pani się dziwi... A niby jak PiS ma sprawować upragnioną i z takim trudem zdobytą władzę? Z towarzystwem tuskowym w terenie i w centrum?

Przecież to normalna kolej rzeczy w Polsce - obstawianie się swoimi, zaufanymi i dyspozycyjnymi ludźmi. Tylko w ten sposób można realizować założone wcześniej cele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.