Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8491 miejsce

Policja i prokuratura umorzyły postępowanie w sprawie skradzionych zdjęć

Krystian Jamróz autor zdjęć z serwisu Wiadomości24.pl, które bezprawnie wykorzystano na komercyjnej stronie internetowej bezskutecznie stara się dochodzić swych praw. Policja i prokuratura w Tychach umorzyły postępowanie w tej sprawie.

 / Fot. Krystian JamrózW marcu ubiegłego roku Krystian Jamróz, autor Wiadomości24.pl, zrobił zdjęcia podczas targów kosmetycznych, które odbywały się w katowickim Spodku. Część fotografii, w formie fotoreportażu, pojawiła się na stronach Wiadomości24.pl. Część, za zgodą autora - w portalu www.udziewczyn.pl. Po pewnym czasie Krystian Jamróz, ku swojemu zdumieniu, swoje zdjęcia znalazł też na stronie internetowej firmy Cosmobelle, organizatora marcowych targów.

- Przede wszystkim próbowałem potwierdzić, że skradziono moją własność - mówi Krystian Jamróz.  / Fot. Dawid Sobolewski - Poszedłem do notariusza, byłem u adwokata, ale choć mieli komputery i internet, żaden z nich nie chciał pisemnie potwierdzić, że tego dnia, o tej godzinie moje zdjęcia widniały na stronie Cosmobelle. Nie chcieli też tego zrobić policjanci. Skoro jednak zdjęcia zostały użyte w celach komercyjnych bez mojej zgody, bez podania autora zdjęć i podania źródła, a właścicielka firmy nie chciała mi za to zapłacić, złożyłem doniesienie na policję. Do zawiadomienia dołączyłem płytę z nagranymi screenami stron, dokumentującą, że rzeczywiście doszło do naruszenia moich praw. Sprawa została też przekazana do prokuratury rejonowej w Tychach.
 / Fot. Krystian Jamróz
9 października 2008 roku Krystian Jamróz dostał jednak postanowienie o umorzeniu dochodzenia.Dlaczego prokuratura i policja nie stanęły w jego obronie? Czemu nie wystąpiły przeciwko właścicielce firmy, która wykorzystała zdjęcia? Postępowanie przeprowadził młodszy aspirant Łukasz Dziurowicz z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tychach. 29 września 2008 roku zdecydował o jego umorzeniu. W uzasadnieniu swej decyzji, zatwierdzonej przez Agnieszkę Mitanę, asesora tyskiej prokuratury, aspirant Dziurowicz napisał, że nie dopatrzył się przestępstwa w postępowaniu właścicielki firmy Cosmobelle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.04.2009 23:21

Pewnie wsadzę kij w mrowisko ale zgodnie z przysłowiem okazja czyni złodzieja po części winę ponosi sam autor bo nie podjął odpowiednich kroków by zabezpieczyć swoje zdjęcia przed opublikowaniem a po drugie redakcja która sama z siebie nie podejmuje należytych działań by publikowane zdjęcia były zabezpieczane. Proszę się nie dziwić że ktoś ukradł portfel który pół nocy leżał na przystanku bez żadnej opieki.
Co do działań policji to ja się jej wcale nie dziwię gdyż od dawna jej działania ograniczają się do takich które:
a. mogą przynieść znaczny rozgłos - przyczynić się do premii lub awansu
b. dotyczą osób które w taki albo inny sposób potrafią się odwdzięczyć.
c. można na nich zarobić osobiście
d. przynoszą wpływy do kasy gminy na terenie której działa
Jeśli sprawa nie posiada znamion jednej z powyższych nie należy się specjalnie dziwić że jest odkładana ad acta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest jeszcze sprawa nestępnej strony internetowej gdzie nadal znajdują sie skradzione zdjęcia i w tej sprawie będę wdzięczny za pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zwróciliśmy się" zrozumiałam jako "zwróciliśmy się z zapytaniem". To dobrze że sprawa jest w dobrych rękach, niech wygra sprawiedliwość :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak wspomniałem w tekście, współpracujemy ze znaną kancelarią prawną. I takie przypadki naruszeń praw autorów nie pozostaną bez echa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważny temat. Może trzeba oddać sprawę w ręce doświadczonych prawników?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.02.2009 10:26

Widocznie nazwisko naszego kolegi autora wg. policji itd jest za mało znaczące aby mu pomóc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie tam nic nie dziwi, bo choć policja i prokuratura nie umorzyły postępowania, sprawa link finału nadal nie ma. :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

ręce opadają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo dziwna sytuacja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyslalem link do tekstu komendantowi w Tychach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.