Facebook Google+ Twitter

Policja na Gali Wolontariatu w Warszawie

Wielu młodych(ciałem i duchem), wspaniałych ludzi spotkało się podczas VII edycji Konkursu „Barwy Wolontariatu" zorganizowanego w warszawskim Tetrze Muzycznym ROMA. Wśród nich byli wolontariusze ze Szkoły Policji w Pile.

Konkurs „Barwy Wolontariatu”, organizowany przez Sieć Centrów Wolontariatu, skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w Polsce.

Na uroczystości, która odbywała się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej 21 stycznia 2008, wręczono nagrody i nominacje dla 10 (wybranych spośród tysiąca nadesłanych zgłoszeń) laureatów.

Nagrodę specjalną dla najmłodszej wolontariuszki otrzymała 11-letnia Zosia Tucholska, wolontariuszka „Bajkowej Fabryki Marzeń”, działającej na rzecz dzieci specjalnej troski, a nagrodę wolontariuszki-seniorki zdobyła Irena Augustyniak ze „Stowarzyszenia Amazonek Żonkil” w Warszawie. Obie wyróżnione nie kryły wzruszenia. Wyróżniono także lekarkę Marię Cygan, współzałożycielkę Domu Hospicyjnego Gościniec Królowej Apostołów oraz Romualda Mądrakiewicza zwanego „Mikołajem”, mieszkańca jednej z warszawskich noclegowni, który pieniądze ze sprzedaży zebranego złomu i puszek przeznacza na paczki i jedzenie dla potrzebujących dzieci i ich rodzin.

W Konkursie "Barwy Wolontariatu" Pierwszą nagrodę otrzymała 71-letnia Maria Gołębiewska, która jest jedną ze współorganizatorek spływów kajakowych dla ludzi w każdym wieku. Druga nagrodę przyznano Annie Tamas założycielce stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił", organizatorce festiwali piosenki dziecięcej oraz świetlicy środowiskowej "Nasza Chata".

Trzecią nagrodę otrzymali wolontariusze Szkoły Policji w Pile, którzy dostali statuetkę za działania społeczne, w które angażują się słuchacze, kadra i pracownicy szkoły. Godna uwagi jest działalność szkolnego Klubu HDK PCK „eRka”, którego członkowie od początku swojej działalności oddali aż 16 tys. litrów krwi.

W listopadzie ubiegłego roku, w pilskiej Szkole Policji, przeprowadzono specjalistyczne szkolenie nauczycieli powiatu pilskiego i policjantów, które poprowadzili wolontariusze Pokojowego Patrolu – instruktorzy programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. W ramach wolontariatu, Szkoła Policji, współpracuje z innymi placówkami oświatowymi, m.in. z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, w której realizowany jest nowy blok edukacyjny pod nazwą „Wybrane zagadnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego”. Komendant Szkoły Policji w Pile objął też swoim patronatem program „Szkolenie policyjne w technikum administracji z rozwiniętym modułem przedmiotów policyjno-prawnych”, który realizowany jest w jednej z klas Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie.

Od kilku lat policyjni wykładowcy organizują zajęcia profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania narkomanii. W szkołach prowadzone są spotkania dla pedagogów oraz rodziców, podczas których poruszana jest tematyka społeczno-prawnych skutków tego zjawiska. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem.
Jednym z elementów działalności pilskiej Szkoły Policji , za którą otrzymała ona tę zaszczytną nagrodę była działalność kulturalna i otwartość na społeczeństwo. Mieszkańcy Piły oraz turyści mają możliwość zwiedzania obiektów szkoły, zapoznania się z jej historią oraz dniem dzisiejszym. Podczas wycieczek, goście poznają strukturę szkoły, dowiadują się, na czym polega szkolenie policjantów oraz jakie wymogi trzeba spełnić, aby zostać funkcjonariuszem policji.

Warto wspomnieć, że zaszczytny tytuł "Przyjaciela wolontariusza" przypadł w udziale aktorce o wielkim sercu - Annie Dymnej, która w piękny sposób podziękowała wszystkim zebranym.

W tym wyjątkowym dniu, dla wszystkich ludzi dobrej woli zagrali i zaśpiewali m.in. Ewa Bem, Artur Gadowski i finaliści Festiwalu Piosenki Zaczarowanej. Na retransmisję Gali Wolontariatu zapraszamy w najbliższą niedzielę, 27 stycznia o godz. 19. do programu 2 TVP.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.