Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5709 miejsce

Policja. Niech żyje bal

Tegoroczny Charytatywny Bal Oficerski Policji, pod patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy i honorowym przewodnictwem Małżonki Komendanta Głównego Policji Beaty Maj, odbył się w Auli Kryształowej SGGW.

 / Fot. Archiwum PolicjiPierwszy bal policyjny odbył się 5 lutego 1929 roku w salach Filharmonii Warszawskiej. " W zgodnej opinii prasy  / Fot. Archiwum Policjiwarszawskiej bal ten należał do najlepiej zorganizowanych i najwykwintniejszych w tym sezonie"- podkreślił w artykule " Bale, reduty, rauty" red. Jerzy Paciorkowski/ Policja 997, styczeń 2014/.

 / Fot. Archiwum Policji18 stycznia 2014 r. zorganizowano pierwszy, w powojennej historii formacji, bal policyjnej elity.

Organizacją zajmowali się członkowie Zarządu Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Honorowy patronat sprawowała małżonka prezydenta, Anna Komorowska.

- Wielki człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to czym potrafi się dzielić z innymi - witał uczestników ówczesny komendant główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński słowami Jana Pawła II.

Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, istotą przedsięwzięcia było wsparcie działalności Fundacji, której szefową jest Irena Zając.

 / Fot. Archiwum Policji„ Punktualnie o godzinie 20.00 licznie zebrani goście w Auli Kryształowej usłyszeli sygnał powitalny wskazujący na przybycie gospodarza III Charytatywnego Balu Oficerskiego Policji - Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja wraz z małżonką Panią Beatą Maj Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Balu” - przeczytaliśmy w relacji z imprezy / Policja.pl/.

„Komendant Główny Policji w swoim wystąpieniu przywitał wszystkich przybyłych oraz nawiązał do idei dobroczynności,  / Fot. Archiwum Policjiintegracji środowiska i wsparcia wdów, wdowców i sierot po policjantach, którzy wypełnili rotę ślubowania do końca i ponieśli śmierć w służbie społeczeństwu.

 / Fot. Archiwum PolicjiSzef Policji przytoczył słowa Jana Pawła II, że "Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje" i zwrócił się z prośbą do obecnych o otwarcie serc oraz aktywnego udziału w zbiórce na cele statutowe Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach”.

Pierwszy bal podobnie jak i drugi rozpoczął się mazurem Stanisława Moniuszki, następnie tańczono poloneza.

W tym roku zatańczono poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara.

 / Fot. Archiwum Policji„Dzięki wielkim sercom przyjaciół Policji na zbiórkę przeznaczono między innymi: pamiątkowe wieczne pióra -  / Fot. Archiwum Policjiprzekazane przez parę prezydencką Panią Agatę Kornhauser-Dudę i Pana Andrzeja Dudę, Biografię śp Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z dedykacją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, wieczne pióro Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego. Ponadto Pamiątkową szablę z 1920 roku przekazał Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj.

 / Fot. Archiwum PolicjiZebrano blisko 60 tysięcy zł.

 / Fot. Archiwum Policji„Cała impreza była prowadzona przez Macieja Orłosia, który zagwarantował odpowiednią atmosferę. Dla  / Fot. Archiwum Policjizaproszonych gości wystąpiła gwiazda Maryla Rodowicz, która podczas swojego występu przypomniała największe swoje przeboje”.

 / Fot. Archiwum PolicjiKolejny bal już za rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.