Facebook Google+ Twitter

Policja oszacowała straty. Zamieszki kosztowały ćwierć miliona złotych

Podczas zamieszek, które miały miejsce 11 listopada, zniszczeniu uległy nie tylko przedmioty infrastruktury miejskiej, ale także wyposażenie należące do policji. Komenda oszacowała szkody na 250 tys. zł.

Kwota podana przez policję ponad trzykrotnie przekroczyła sumę przedstawioną przez zarząd miasta. Władze Warszawy wstępnie oszacowały straty na kwotę 72 tys. zł. Podczas interwencji policji zdewastowano kilkanaście radiowozów (samochody mają mocno zniszczoną karoserię, powybijane szyby, niektóre zostały podpalone). W starciach z demonstrantami uszkodzone zostały także m.in. kaski, tarcze, nakolanniki, kamera cyfrowa i radiostacja.

 / Fot. Fot. PolicjaZamieszki miały miejsce 11 listopada. W Warszawie podczas obchodów Dnia Niepodległości odbył się m.in. wiec Kolorowa Niepodległa (organizowany przez Koalicję Porozumienie 11 listopada) i Marsz Niepodległości (zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską).

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się właśnie Marsz Niepodległości, w którym udział wzięło ok. 20 tys. Polaków. W pochodzie uczestniczyły zarówno dzieci, młodzież jak i starsi. Ludzie o różnych poglądach, których połączyła chęć uczczenia pamięci osób walczących o wolną Polskę. Niestety marsz o pięknej idei został zakłócony przez grupę chuliganów, którzy dewastowali miasto i wdawali się w bójki z policją.

 / Fot. Fot. PolicjaW wyniku tych starć zatrzymano 210 osób. Uczestnicy zamieszek usłyszeli w sumie 176 zarzutów. Do szpitali przewieziono 30 osób. Po południu w niedzielę zapadły pierwsze wyroki. Do grudnia sąd stołeczny odroczył sprawy cudzoziemców, których zatrzymano na Nowym Świecie.

Źródło: tvn24.pl
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Żega
  • Żega
  • 16.11.2011 10:47

"Odpowiedzialność", tych WYSOKO POSTAWIONYCH OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH, jest bardzo kosztowna dla społeczeństwa. Jaka świadomość społeczeństwa, taki wybór tych WYSOKO POSTAWIONYCH - miernot NIEODPOWIEDZIALNYCH, pozbawionych zdrowego rozsądku!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też uważam, że HGW jest osobą odpowiedzialną. A pierwotne wytykanie członków Marszu Niepodległości przez media było świadomym fałszerstwem. Bo kogóż aresztowała policja? Może następnym razem zostanie lepiej przeszkolona w tym zakresie i będzie aresztować "właściwe" osoby? Tym razem porażka, nie udało się.
A kiedy będzie koniec swobody w necie?
Jednostronne "prawdy" napotykać zaczynają na opór i prezentację w necie rzeczywistych faktów. To jest to o czym wspominał kilka miesięcy temu Michnik - początek końca jednostronnej manipulacji. Ranga oficjalnych i zależnych mediów będzie się obniżać tym szybciej im mocniej będą one trwać w obłudzie i kłamstwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 15.11.2011 20:08

niech komornik wejdzie na pensje H.G.Waltz.Napewno da rade splacic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 15.11.2011 19:11

To była dobrze zaplanowana zadyma przez rząd ,rząd zaplanował zamieszki ,a teraz liczą straty ! Co za obłuda!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nike boy
  • Nike boy
  • 15.11.2011 16:55

Bandzior na pierwszym planie - we wdzianku Nike. Gratulacje dla firmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.