Facebook Google+ Twitter

Policja podsumowuje sylwestrową zabawę. Było bezpiecznie

W sylwestrową noc było o połowę mniej wypadków i osób rannych niż przed rokiem. Policja nie odnotowała także żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych.

 / Fot. Fot. Ondrejek, własność publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Bratislava_New_Year_Fireworks.jpg&filetimestamp=20050321232358 Jak twierdzi Krzysztof Hajda z Komendy Głównej Policji apele o ostrożność poskutkowały. Z zebranych dotychczas danych wynika, że liczba poszkodowanych i rannych w wyniku wybuchu petard jest mniejsza o połowę niż przed rokiem.

Jedyny tragiczny wypadek o którym wiadomo miał miejsce na Pomorzu w Moszczenicy koło Chojnic. Jak informowała PAP, 46-letni mężczyzna zginął na miejscu kilka minut po północy. Odpalona przez niego petarda wystrzeliła mu prosto w twarz.

W Zabrzu straż pożarna zmagała się z pożarem restauracji hotelowej, w której odbywała się zabawa sylwestrowa. Od wystrzałów fajerwerków zapaliło się poddasze budynku. Ewakuowano ponad 100 gości. Nikt nie został poszkodowany.

Bezpieczniej niż przed rokiem było także na drogach. Policja zanotowała 45 wypadków. Ranne zostały w nich 53 osoby. Pięć zmarło. Podczas sylwestrowej nocy zatrzymano 63 pijanych kierowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czyli w tym roku Polacy bawili się w miarę grzecznie. Brawo, oby taki był cały rok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.