Facebook Google+ Twitter

Policja przesiada się do mercedesów

Zorganizowany przez policję przetarg na dostawę furgonetek dla oddziałów prewencji wygrał Mercedes, który dostarczy jej 600 sztuk pojazdów modelu Sprinter.

 / Fot. Tadeusz KowalskiByło to już drugie podejście policji do zakupu furgonetek dla oddziałów prewencji, mających zastąpić wysłużone 10-letnie volkswageny transportery. Pierwszy został unieważniony 14 kwietnia br. ze względu na zbyt wysokie oczekiwania finansowe oferentów.

Przetarg zorganizowany był w formie elektronicznej aukcji, na której dzięki specjalnej aplikacji oferenci widzieli, jaka jest aktualnie najniższa cena, choć nie wiedzieli, który z konkurentów ją zaproponował. Aukcję wygrał Mercedes, który wylicytował najniższą cenę 106 690 000 zł i pokonał Volkswagena oraz Iveco. Pierwszą partię sprinterów policja otrzyma jeszcze w tym roku, wszystkie zaś muszą być dostarczone przed Euro 2012.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ramon wajer
  • ramon wajer
  • 30.07.2011 19:33

Ale ty dziadzia głupi jesteś!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jest to, że według danych Samara najdroższy katalogowy Sprinter kosztuje 164 tys. zł. Natomiast wedle opublikowanych danych policja zapłaciła za każdy samochód o kilkanaście tysięcy więcej. Przy takiej skali zakupu powinni pochwalić się znacznie większymi oszczędnościami...

Ale zapewne taka to natura przetargów publicznych. Zresztą i tak przepłacili mniej niż brytyjski rząd za komputery http://miropress.wordpress.com/2011/07/28/outsourcing-czyli-recepta-na-wzrost-kosztow/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejne marnotrawstwo. Gdy w kraju brak finansów dla osób starszych, niepełnosprawnych, szkół, szasta się pieniądze na zbędne zakupy. Brak ze strony Policji jak były poprzednie pojazdy wykorzystywane w poszczególnych komendach. W ilu zadaniach były używane ?
W jaki sposób wycofane pojazdy będą w sprzedaży ?
Jakie jest procent zużycia poprzednich pojazdów ?
Ja osobiście policji nie wierze , szczególnie małopolskiej i krakowskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.