Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33287 miejsce

Policja przygotowuje się na derby Łodzi

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-10-04 10:18

Nad Łodzią będą latały śmigłowce, obserwujące z góry poczynania grup kibiców. Funkcjonariusze z psami i policja konna też będą czuwać nad bezpieczeństwem łodzian. Posiłki mundurowych zostały ściągnięte z podłódzkich komend.

Policja ściągnie posiłki z innych komend województwa / Fot. Dziennik Łódzki- Nie będziemy prowokować kibiców mundurami - mówi Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Wielu funkcjonariuszy będzie w cywilu w tłumie fanów. Wiemy, w jakich miejscach może być niebezpiecznie. Zabezpieczymy też puby, w których kibice będą śledzić przebieg meczu. Poprzednie derby były spokojne. Po meczach nie dochodziło do bijatyk na ulicach. Były tylko drobne incydenty.

Do meczu przygotowani są też prawnicy. Sądy 24-godzinne, które w przyspieszonym trybie będą orzekać o popełnionych przestępstwach, już czekają w gotowości. Radosław Kluska z referatu zabezpieczeń Straży Miejskiej twierdzi, że piątek będzie ciężkim dniem dla funkcjonariuszy, szczególnie po meczu, gdy kibice ruszą na Pietrynę.

- W Łodzi są dwie inne duże imprezy, więc wszyscy strażnicy będą pracować do późna - stwierdził Radosław Kluska. Straż Miejska w ostatnich dniach przypominała sklepikarzom o prohibicji. Trzy godziny przed meczem, w trakcie i dwie godziny po meczu obowiązuje zakaz sprzedawania i spożywania alkoholu w pobliżu stadionu Widzewa.

- Strażnicy nie musieli mi o niczym przypominać, bo zdaję sobie sprawę z tego, że podchmieleni kibice są czasem zagrożeniem dla zwykłych łodzian - powiedziała Jadwiga Skowrońska-Kielan ze sklepu spożywczego przy ul. Niciarnianej. - Dla nas większym kłopotem są zastawione parkingi. Znów nie będziemy mieli jak wyjechać z pracy, zanim kibice nie odjadą samochodami.
K. W.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.