Facebook Google+ Twitter

Policja rozpędziła protest na Placu Tiananmen

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-04 11:25

Chińska policja rozproszyła w Pekinie dwudziestoosobową demonstrację w pobliżu Placu Niebiańskiego Spokoju. Zebrani protestowali przeciw przymusowym przesiedleniom osób, mieszkających w starych osiedlach wielkich miast.

W związku z gruntowną przebudową Pekinu przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich wielu mieszkańców chińskiej stolicy zostało zmuszonych opuszczenia swych mieszkań, bowiem znajdowały się w budynkach przeznaczonych do wyburzenia.

Mała grupa wysiedlonych siłą mieszkańców starła się dziś przy Placu Tiananmen z chińską policją. Na południe od Placu Niebiańskiego Spokoju znajduje się dzielnica Qiamen, którą w ciągu ostatnich lat nieomal całkowicie wyburzono. Na miejscu starych hutongów zbudowano nowe obiekty. To właśnie tam doszło do protestu.
Demonstranci zarzucają władzom, że zamiast zapewnić dawnym mieszkańcom dach nad głową sprzedają drogie tereny właścicielom sklepów znanych, zachodnich marek.

Zarówno okolica, jak i sam Plac Niebiańskiego Spokoju codzienne patrolowany jest przez setki funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa, w mundurach, lecz także i cywilnych ubraniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.